.

כנס מדע ותודעה ה-8
'האדם הרוחני'

יום חמישי | 22.11.18 | יד בכסלו, התשע"ט 16:00 – 8:30

סמינר הקיבוצים, ת"א, הקמפוס לאומנויות (במקום הצפוני)
בניין 560, אודיטוריום (מס' 116)
שושנה פרנסיץ 3, ת"א

"כל הדתות, האומניות והמדעים הם ענפים של אותו עץ. כל השאיפות הללו מכוונות להאצלת האדם, להתעלות מהרמה הפיזית -קיומית ולהביא חופש לפרט" (אלברט איינשטיין)

 

המכון למדע ותודעה הינו ארגון אשר מוקדש לקידום והפצת החיבור בין מדע ותודעה.
בכנס זה אתם מוזמנים ליהנות מהרצאות מעוררות השראה, המועברות ע"י מדענים ואנשי תודעה ורוח, מהמובילים בארץ ובעולם, אשר יעמיקו במהות והתפקיד של האדם הרוחני ובשאלות:
מהו אדם רוחני? באיזה אופן האדם הרוחני מתווך בין העולם הפיזי והמטפיזי?איך משפיע האדם על כוחות היקום? האם יש נוסחה אחת? ועוד
בואו לשמוע, לראות ולחוות

 

סדר יום:

08:30-09:00 - התכנסות, קפה ומאפה

 

♦ מושב ראשון- האדם הרוחני- מהותו ותפקידיו

• 09:00-09:10 ד"ר דב ינאי- יו"ר משותף של המכון | ד"ר רחל בלבן- מנכ"לית המכון

דברי פתיחה וברכות

ליווי מוזיקלי- ד"ר שרית ליפשיץ

09:10-09:30 ד"ר חגי פולקמןהתפתחות הטכנולוגיה מביאה את האנושות לנקודת מפנה,

בה לאדם הרוחני תפקיד מכריע

09:30-09:50 הרב יהושע ענבל - האדם הרוחני כמתווך בין פיזי ומטפיזי – עיון פילוסופי

09:50-10:10 ד"ר אלון רטר - השפעת האדם הרוחני על כוחות היקום

10:10-10:30 יוסי בן אשר - מגמות רוחניות בחינוך

10:30-10:50 ד"ר שריה דרויאן - התפתחות רוחנית בגישתו של רודולף שטיינר, אבי האנתרופוסופיה

10:50-11:10 ד"ר שלום סרברניק - מהו אדם רוחני? השוואה בין גישות שונות

 

11:10-11:30 הפסקה, קפה ומאפה

 

♦ מושב שני – להיות אדם רוחני

11:30-11:40 ד"ר רחל בלבן - פתיחה - התבוננות ברוחניות ובהתפתחות אישית בהיבטי חיים שונים

ליווי מוזיקלי- ד"ר שרית ליפשיץ

11:40-12:10 טל אברהמי - אור והארה ביהדות ובדתות המזרח

12:10-12:30 ד"ר אורי בן יעקב - להיות אדם רוחני – שילוב ושיתוף רוחניות ומדע

12:30-13:00 ד"ר נאדר בוטו – תורת הקוונטים ועולם הרוח

 

13:00-14:00 הפסקת צהריים (יוגשו כריכים וכיבוד קל למשתתפי הכנס)

 

♦ מושב שלישי – סדנאות

14:00-15:00 סדנאות סבב 1, בבחירה 1 מתוך 3 אופציות:

1. ד"ר נדב נבו - "דרך הגודאי": יישום תפיסה רוחנית בחיי היום יום.

2. פרופ' עודד מימון – מציאת הדרך האישית- המסע הרוחני הפרטי של האדם

3. ליאונרדו דניאל - החיבור הרגשי והאינטואיטיבי כמניע בתהליכי שינוי אישיים

 

15:00-16:00 סדנאות סבב 2, בבחירה 1 מתוך 3 אופציות:

1. יוסי מורגנשטרן - האדם בין שמים וארץ- האדם הרוחני לפי התפיסה הסינית המסורתית

2. רן ארהרד - מרגישים את החיים

3. גיל טטרו - שינוי תודעתי באמצעות צלילים וקול

המחיר לכרטיס: מחיר כרטיס רגיל 149 ש"ח, מחיר כרטיס מוזל 129 ש"ח לחברי מכון/סטודנטים
(קוד קופון הנחה 8018, לחבר מכון רשום/בהצגת כרטיס סטודנט ביום הכנס)

• קיימת אפשרות לרכוש כרטיס ביום הכנס במחיר 149 ש"ח - על בסיס מקום פנוי

• לרשותכם גם עמדת מידע ורישום למכון במהלך הכנס

• כל אדם חייב בכרטיס כניסה, למעט המרצים וצוות ההפקה

• אין אפשרות להחזר כספי 48 שעות לפני הכנס וביום הכנס עצמו

• סדר הופעת המרצים והתכנים ניתנים לשינוי, ללא הודעה מוקדמת

המיקום: סמינר הקיבוצים, ת"א, הקמפוס הצפוני,
 
בניין 560, אודיטוריום (מס' 116)

הצטרפו למכון מדע ותודעה

מלא/י את הפרטים מטה ונציג המכירות יצור עמך קשר

 

ד"ר רחל בלבן

דברי פתיחה וברכות

דברי פתיחה וברכות

אודות המרצה:

מנכ"לית המכון למדע ולתודעה 'המטרה אמת'. ד"ר לפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר אילן. פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת קליניקה עצמאית, בה אני עוסקת שנים רבות בטיפולים ואבחונים פסיכולוגיים. בעבר חוקרת במסגרת אוניברסיטת בר אילן, בי"ח תל השומר והטכניון. מעבר לכך, לוקחת חלק בפרויקטים ומיזמים שונים, ומתעניינת בתחום התודעה והרוחניות מזה שנים. 


ד"ר דב ינאי

דברי פתיחה וברכות

דברי פתיחה וברכות

אודות המרצה:

ממייסדי המכון. בעל Ph.D , יזם, עתידן ומומחה בעל שם עולמי בתחומי המשאב האנושי, אבחונו ופיתוחו. הקים מגוון חברות בתחומי אבחון ופיתוח הפוטנציאל האנושי, ביניהן אדם-מילוא, אג'נס – פתרונות תעסוקה (פרוייקט ויסקונסין), אדם בגליל, גנסיס, לכל אדם יש שביל, עמי ועוד. שימש כיו"ר איגוד המכונים לאבחון תעסוקתי והאגודה הישראלית לחקר העתיד. מפתח מודל ה- SILVER ACE למיפוי ופיתוח כישורי האנוש למאה ה-21. פרסם ספרים, מאמרים ומחקרים. בעל השכלה בתחומי הפסיכולוגיה, פילוסופיה ומנהל עסקים, וניסיון אישי במרכזים רוחניים שונים.

 

ד"ר שרית ליפשיץ

ליווי מוזיקלי בחליל צד

אודות המרצה:

Ph.D בביולוגיה מהטכניון, פוסט דוקטורט מאוניברסיטת בן גוריון. במסגרת מחקריה, התמקדה בתחום מדעי הבריאות, בעיקר בחקר סרטן המעי הגס ומחלות זיהומיות בילדים. עבדה בתעשייה בתור מנהלת רישוי-בטיחות והגנת הסביבה. בשנים האחרונות משתלמת בתחום הטיפול והריפוי האינטגרטיבי במסגרות שונות.

בד בבד עם העיסוק במדע, החל מילדותה, מנגנת בחליל צד ומופיעה בהרכבים שונים. לאחרונה החלה לוקחת חלק בפרויקט במרפאה לנוירולוגיה תפקודית בבי"ח סורוקה, במטרה לעזור בקידום ההבנה של חשיבות הגישה האינטגרטיבית המאחדת בשירותי הבריאות.

ד"ר חגי פולקמן

התפתחות הטכנולוגיה מביאה את האנושות לנקודת מפנה, בה לאדם הרוחני תפקיד מכריע

התפתחות הטכנולוגיה מביאה את האנושות לנקודת מפנה, בה לאדם הרוחני תפקיד מכריע

התפתחות הטכנולוגיה והרובוטיקה מביאים את האנושות לנקודת מפנה. לאדם הרוחני יש תפקיד מכריע בעיצוב עתידו של המין האנושי. בהרצאה נדון בשינויים המתרחשים ובתפקידה של הרוחניות

אודות המרצה:

ממייסדי המכון. פיזקאי, מהנדס מחשבים ודוקטור לפילוסופיה. מומחה לאינטליגנציה ותודעה קולקטיבית. מפתח שיטת co-play.

הרב יהושע ענבל

האדם הרוחני כמתווך בין פיזי ומטפיזי – עיון פילוסופי

האדם הרוחני כמתווך בין פיזי ומטפיזי – עיון פילוסופי

הרוחניות היא חוייה סובייקטיבית, הכח של האדם המודרני הוא באובייקטיביזציה של המציאות. איך ניתן לשתף חוויות רוחניות? לדון בהן עם אחרים? האם ניתן להגדיר את הרוחניות?

איך מאתרים את האדם הרוחני? ואיך יכול האדם הרוחני לפתח את ה'טכנולוגיה' הרוחנית שתוכל לכוון אותנו להכיר בקיום הרוחניות. בעולם כה רציונלי, אנליטי, ושואף להגדרות אובייקטיביות.

אודות המרצה:

הרב יהושע ענבל, עוסק בתפר שבין מדע ורוחניות, מרצה בארגון 'ערכים' וב'בית מדרש הגר"א'. שותף למפעלים תורניים-מחקריים, כדוגמת: כתב העת 'ישורון', האנציקלופדיה התלמודית, ועוד. כתב ספרים, בהם 'התורה שבעל פה – סמכותה ודרכיה', העוסק בחקר המסורות של חז"ל בהשוואה להיסטוריה ולפילוסופיה בתקופה הקלאסית. כמו כן הוא עוסק בההדרת כתבי הרב פרופ' דוד צבי הופמן, ובפרסום ספרות הלכתית.

ד"ר אלון רטר

השפעת האדם הרוחני על כוחות היקום

השפעת האדם הרוחני על כוחות היקום

תורת הגרביטציה הקלאסית נכשלת כיום בתיאור היקום. החומר הנצפה מסביר רק 4-5% מהתנועות בסקלות גדולות ביקום ו-95% ממנו למעשה אינם מובנים כיום למדע. בהרצאה יוצג כיוון לפתרון הבעיה - תורת גרביטציה חדשה בהוספת האדם הרוחני / התודעה / הצופה, בדומה לתורת הקוונטים. מודל זה מצביע על כך שמקור כל היקום אחד הוא - כמו במפץ הגדול.

אודות המרצה:

מיזמי המכון ושימש כמנהלו בעבר. בעל PhD בפיסיקה (התמחות באסטרונומיה) מאוניברסיטת ת"א. פוסט דוקטורט באנגליה, אוסטרליה וארה"ב. פרסם מאמרים אקדמאים רבים. מחקריו זכו להכרה עולמית כולל כתבות ב– BBC ,New York Times ,Science. הוביל פרויקטי מחקר בינלאומיים ורשם פטנטים בעלי פוטנציאל מסחרי. פיתח את מודל האסטרו-סוציולוגיה. חקרו העדכני משלב פיסיקה ותודעה

ד"ר שריה דרויאן

התפתחות רוחנית בגישתו של רודולף שטיינר אבי האנתרופוסופיה

התפתחות רוחנית בגישתו של רודולף שטיינר אבי האנתרופוסופיה

מה בין תודעה להתפתחות? היכן גלום האיבר הרוחני בנפשנו וכיצד הוא מתפתח? רודולף שטיינר, אבי האנתרופוסופיה, מציג בתורתו את 'האני' כמרכיב הנפשי-רוחני באדם. בתהליך התפתחות נובט 'האני' ב'נפש השכלית' והתרחבותו מולידה מתוכו את רוחו, את הרובד הרוחני באדם, את 'נפש התודעה'. לידתה של נפש התודעה מעוררת דינמיקה חדשה בין האישיות הארצית של האדם, הרגליו, דעותיו ודפוסי התנהגותו, לבין 'האני' הרוחני הנצחי המתקיים בו. האדם הרוחני חותר לשחרור פנימיותו האנוכית והמרת החוויה של 'האני' מנפרדות לאחדות.

אודות המרצה:

מרצה וחוקרת בתחום הפסיכולוגיה ההתפתחותית-הקוגניטיבית והשלכותיה החינוכיות. תואר דוקטור מאוניברסיטת תל אביב בנושא התפתחות החשיבה המדעית, ובתר דוקטור באוניברסיטת בוסטון בנושא מודלים נוירו-קוגניטיביים של למידה והתפתחות החשיבה. מחקריה מפורסמים בכתבי עת בינלאומיים ובספרה 'עקרונות אבולוציוניים בהתפתחות החשיבה'. כיום מתמקדת בחקר מופעיה של התודעה בתחומי הדעת השונים, החל ממחקרי המוח והפיזיקה הקוונטית, דרך הפסיכולוגיה והפילוסופיה ועד לתורות רוחניות, ובמיוחד במחקר הרוח של רודולף שטיינר, אבי האנתרופוסופיה.

ד"ר שלום סרברניק

מהו אדם רוחני?השוואה בין שיטות שונות

מהו אדם רוחני? השוואה בין שיטות שונות

ברוחניות יש סדרה של גורמים, שיטות שונות. נדון בגורמים, באפשרות להבין את התועלת והנזק, והאם ניתן לשלב ביניהם?

הגורמים הם: * חוויות, *חיפוש האמת (לא למצוא), *לעשות טוב לבני אדם, *להקדיש עצמו לאידיאל (ירוקים או ציונות או תיקון העולם), *הגשמה אישית, *שלימות אישית (רצונות, דעות ומידות), *לחיות על פי האמת, *לבטל עצמו ולהתמזג (עם העולם הטבע או האלקים), *לא לרצות כלום-פרישות נזירות, *לא להיות תלוי בבני אדם (כולל התבודדות), *למצוא חן בעיני אלקים, שילוב.

אודות המרצה:

לאחר סיום דוקטורט בכימיה בטכניון, עבד במחקר בקנדה. עם שובו לארץ עסק במחקר באוניברסיטה העברית ובהוראה בביה"ס הגבוה לטכנולוגיה. במקביל נטל חלק מרכזי בהקמת תנועת "ערכים". חיבר את הספרים "Beyond Your Ego" (בשיתוף ד"ר מישל) ו"הכמיהה אל המעמקים" (בשיתוף רמי פלר), העוסקים ביהדות ופסיכולוגיה.

טל אברהמי

אור והארה ביהדות ובדתות המזרח

אור והארה ביהדות ובדתות המזרח

ההרצאה עוסקת בהבדלי הגישה והמושגים בין העולם היהודי לבין העולם הבודהיסטי, בתפיסה של אור והארה ומהויותיהם, ובהשלכות של ההבדלים הללו על מציאות החיים

וההתפתחות האישית והתרבותית/חברתית של האדם.

אודות המרצה:

חוזר בתשובה.B.A בפסיכולוגיה ופילוסופיה מאוניברסיטת חיפה. לומד ועוסק ב- 29 השנים האחרונות במחקר עולמו הפנימי של האדם דרך מסורות שונות, ובעיקר דרך הפרספקטיבה של 'הדרך הרביעית', כפי שלימד ג.א. גורדייף. מתמחה בפרקטיקות שונות לתרגול רוחני. עוסק בייעוץ והכוונה רוחניים ובסיוע לתהליכי תשובה.

יוסי בן אשר

מגמות רוחניות בחינוך

מגמות רוחניות בחינוך

בכל תנועה של התודעה, יש הזדמנות לפגוש את עצמנו, את האחר, את העולם, את הבריאה. בכל מפגש, נוצר מרחב חדש שמעולם לא היה ולעולם לא יחזור. אנו אחראים לנתינת משמעות ולמתן ערך לחיינו, והמפתח לכך הוא להסכים להתבונן פנימה והחוצה.

בשנים האחרונות מתפתחים שלושה מימדים של התחום במערכת החינוך, וחשיבותם רבה: הממד הראשון- התבוננות פנימית, חיבור עם כל מי שאנו ברגע הזה: עם המחשבה, הנפש, הנשמה. הממד השני- התפתחות רוחנית כהזדמנות למפגש עם מרחב שהוא חיצוני לי, עם הגדול מאתנו, עם הבריאה. הממד השלישי- להבחין באחר, לפנות לו מקום ולפגוש אותו בהקשבה ונוכחות מלאה.

אודות המרצה:

מהנדס מערכות מידע. כיהן בתפקידים בכירים בארגונים עסקיים ובמערכת החינוך, ביניהם ראש המנהל האקדמי במכללת סמינר הקיבוצים. שותף בהקמה והטמעה של המרכז לפדגוגיה המתבוננת במכללה, ליישום התבוננות פנימית, התפתחות רוחנית ומפגש קשוב עם האחר.

כיום מנכ"ל Lead Inside, העוסקת בהטמעה של מנהיגות מודעת ופדגוגיה מתבוננת בארגונים ובחינוך.

ד"ר אורי בן יעקב

להיות אדם רוחני – שילוב ושיתוף רוחניות ומדע

להיות אדם רוחני – שילוב ושיתוף רוחניות ומדע

העולם, היקום, הבריאה – מבקשים להתפתח כל הזמן. רוחניות היא השאיפה להיות בשותפות פעילה בתהליך הבריאה, היצירה, ההתפתחות.

מדע הוא חקירה ולמידה להשגת המשמעויות של ההתנסויות והחוויות שלנו. לא צריך להיות מדען לשם כך – זהו תהליך למידה לכל החיים.

הן המדע והן הרוחניות נשענים על האמונה, על מעין ידיעה פנימית, שיש תבונה וסדר ביקום. הרוחניות היא בקשתו של האדם להשתתף ולהיות חלק בסדר היקומי, המדע מבקש לפענח את הסדר הזה.

מדע ורוחניות נועדו ללכת יחד, יד-ביד, בחיי האדם. ביחד אלה שתי הרגליים שעליהן עומד קיומו של אדם שלם.

אודות המרצה:

ד"ר לפיזיקה, מרצה וחוקר, ביה"ס להנדסה, המכללה האקדמית "כנרת" בעמק הירדן. אני רואה את עצמי "פיסיקאי רוחני". כבר כנער צעיר ביקשתי לדעת את העקרונות הבסיסיים של היקום, באותה תקופה באמצעות פיסיקה, בעיקר באמצעות תורת היחסות. כמה שנים מאוחר יותר הבנתי שמה שאני מחפש הוא אותם עקרונות החלים באופן שווה על חיי האדם, עד לרמה הגבוהה ביותר, והתחלתי מסע של התפתחות אישית ורוחנית מאז ובמהלך כל חיי. 40 שנה אני מעורב הן במחקר ופיתוח רוחני אישי והן במחקר העקרונות הבסיסיים של היקום והעולם הפיזי. בשנים האחרונות אני שואף למזג נתיבים אלה במחקר, כיצד הם משתלבים באינטואיציה ובתודעה, ולהיכנס לשורשי העקרונות האוניברסליים הראשוניים.

ד"ר נאדר בוטו

תורת הקוונטים ועולם הרוח

תורת הקוונטים ועולם הרוח

ד״ר בוטו מציג את שני מישורי המציאות, הראשון המציאות החומרית שהפיזיקה הקלאסית והפיזיקה הקוונטית לפי פרשנות קופנהאגן, ומישור המציאות השני קשור במחשבות, חלומות, פנטזיות ודמיונות ועולם הרוח ואלה הם המשתנים הנסתרים. מציג תיאוריה חדשה שמתארת האנטומיה המדויקת של הסדר הנסתר הנחשבת להיות הפוטנציאל הקוונטי ובתוכו את כל המצבים הקוונטים שנקבעים לפי המיקום שלהם במערכת כשבאים באינטראקציה עם החלקיקים מיידעים אותם איך להתנהג. המצבים הקוונטים הם מצבי אינפורמציה שיכולים להתקיים ללא צורך בקיום חומר. משווה בין הפוטנציאל הקוונטי ועולם הרוח ומגיע למסכנה שרוח שווה למצב קוונטי.

אודות המרצה:

רופא, קרדיולוג בכיר, מטפל בעל מוניטין בינלאומי. פיתח מודל לרפואה אינטגרטיבית מאחדת המבוססת על מודל הוליסטי מערכתי המתייחס לגורמים ביולוגים, נפשיים, רוחניים וחברתיים כמחוברים ומושפעים הדדית ומיישם הלכה למעשה את הגדרת הבריאות כמצב של רווחה מלאה גופנית, נפשית, חברתית ורוחנית. פרסם מספר ספרים באיטלקית, עברית ואנגלית. בנוסף פתח שיטת אבחון שקושרת מחלות גופניות עם משברים נפשיים, ומקשר בין המשברים הנפשיים לאיברים ספציפיים, ולצורה בה הוא מביע את המשבר למחלה ספציפית באיבר.

פיתח שלוש שיטות טיפוליות, בהן שטיפה אנרגטית ורגשית. מעביר הרצאות ומלמד את השיטה בסדנאות בארץ ובעולם.

ד"ר נדב נבו

"דרך הגודאי": יישום תפיסה רוחנית בחיי היום יום.

סדנא לבחירה

"דרך הגודאי": יישום תפיסה רוחנית בחיי היום יום.

בשנים האחרונות ניכרת פתיחות הולכת וגוברת לפן הרוחני בחיי האדם.

גישה רוחנית המנחה אורח חיים, מגלמת בתוכה יתרונות רבים: יצירתיות, ראיית הקושי כהזדמנות לצמיחה, קבלה שונה של הרגשות, גיבוש ראייה סקרנית והגעה לחופש בחירה שאינו מנוהל על ידי תחושות הפחד.

בסדנא תוצג שיטת הטיפול שפיתח ד"ר נבו, "דרך הגודאי", המתארת את תפיסתו לגבי חיי האדם הרוחני: חוט השני המקשר בין תפיסות רוחניות גבוהות (תכנית העל של הנשמה, תכנון גלגולים) חוכמות המזרח וראיית עולם קוונטית, ליישום גישה זו בחיי היום יום. הסדנא תכלול התנסות חווייתית בכלים מעשיים.

אודות המרצה:

בוגר ביה"ס לרפואה באוניברסיטת באר שבע, מומחה בפסיכיאטריה.

חבר מומחה ומדריך מטעם האיגוד הישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (איט"ה).

מהפנט מוסמך ברישיון משרד הבריאות.

מפתח שיטת טיפול רוחני משולב בשם "שיטת גודאי".

פרופ' עודד מימון

מציאת הדרך האישית- המסע הרוחני הפרטי של האדם

סדנא לבחירה

מציאת הדרך האישית- המסע הרוחני הפרטי של האדם

בדרך רוחנית מגיעים למיצוי הפוטנציאל האנושי האישי, לשחרור, חופש, ואושר פנימי.

בסדנה נפרוש את הדרכים הרוחניות לתשע גישות ונבנה את הדרך האישית המתאימה לאדם, לפי רצונו ויכולתו עכשיו בחייו.

אודות המרצה:

פרופסור וראש קתדרת אורקל באוניברסיטת תל אביב. לפני כן הוא היה בMIT בארה"ב. הוא מלמד, עוסק וכותב בתחום המתמטיקה של הבינה המלאכותית (פרסם עשרה ספרי מחקר עטורי פרסים) ובתחום התודעה (שני ספרים, האחרון "מהי תודעה", לראשונה בעברית, מ2018). בנוסף ללימודים באוניברסיטאות הוא למד משמאנים בהודו ודרום אמריקה, והשתלם בשיטת האקומי.

ליאונרדו דניאל

החיבור הרגשי והאינטואיטיבי כמרכיב בתהליכי שינוי אישיים

סדנא לבחירה

החיבור הרגשי והאינטואיטיבי כמרכיב בתהליכי שינוי אישיים

היכולת להתמודד עם שינויים בחיים בצורה אפקטיבית וליזום שינויים בכיוון הנכון לנו, הוא תנאי הכרחי לרווחתינו האישית ולאושרינו הפנימי. בסדנה נדבר על 3 הלווינים האישיים של השינוי, נחווה את 5 המפתחות להתמודד עם שינויים, ואיך ההקשבה והחיבור האינטואיטיבי ורגשי, מהווים את המרכיב העיקרי בלוויין השינוי האישי שלנו, שמכוון אותנו אל היעד הנכון, במידה שנקשיב להכוונה שלו. איך נוכל לזהות את המוכנות שלנו לשינוי לפי מדע הכירולוגיה? הסדנה מבוססת על הספר Mastering Change שהתפרסם בארה"ב, בספרד ודרום אמריקה.

אודות המרצה:

בעל תואר ראשון במדע המדינה, תואר שני בניהול פרויקטים. בעל הכשרות בינלאומיות כמאמן אישי ועסקי, NLP Master Practitioner , מומחה לשפת גוף, כירולוג מוסמך (מומחה לאבחון אישיותי באמצעות תורת כף היד). מרצה בינלאומי ומאמן אישי בכיר בתחומים של העצמה אישית, אפקטיביות אישית, תקשורת, עמידה מול קהל ואבחון אישיותי לפי כף היד.

עבד במשך 12 שנה בחברות הייטק במגוון תפקידים מקצועיים ותפקידי ניהול פרויקטים בכירים בארץ ובעולם. בעל חברה לאבחון אישיותי למועמדים לתפקידי ניהול בחברות .העביר קורסים, סדנאות, אימונים והדרכות בארץ וברחבי העולם.

 

יוסי מורגנשטרן

האדם בין שמים וארץ- האדם הרוחני לפי התפיסה הסינית המסורתית

סדנא לבחירה

האדם בין שמים וארץ- האדם הרוחני לפי התפיסה הסינית המסורתית

אודות המרצה:

מומחה ברפואה סינית מסורתית, מורה בכיר בצ'י קונג, אדריכל, מנהל 'מרכז מורגנשטרן בדרך השדות. יליד ישראל 1952. עבד כאדריכל עד 1985, שהה 4 שנים בסין, פיליפינים ובצרפת, כדי ללמוד ולהשתלם ברפואה סינית מסורתית, ריפוי אנרגטי וצ'י קונג. מטפל, מורה ומנחה סדנאות בארץ, באירופה ובסין מאז שובו ארצה . הקים בי"ס 4 שנתי לרפואה סינית ב'אבנת'. ממייסדי העמותה לרפואה סינית מסורתית וכיו"ר החל תהליך חקיקה והסדרת הרפואה הסינית.

 

 

רן ארהרד

מרגישים את החיים

סדנא לבחירה

מרגישים את החיים

כולנו רוצים לחיות בזרימה, הרמוניה, אהבה ועונג. כשהיינו קטנטנים כנראה שכך זה אכן היה, אבל עם תלאות החיים משהו השתבש. נפגענו, הקמנו סכרים, הצנרת מעט נסתמה וכיום... חושבים קצת יותר מדי, דואגים וכועסים קצת יותר מדי, אוהבים פחות מדי, ועמוק בפנים יודעים שזה יכול להיות לגמרי אחרת.

במהלך הסדנה נשתדל לרופף סתימות, לסדוק כמה סכרים, להיפתח, לשתף זה את זה, לספוג משהו חדש, ויותר מכל נשתדל להרגיש בדרך עמוקה יותר את החיים.

הסדנה תכלול: תרגילי נשימה, פעילות עם מוזיקה, תרגילי שיתוף, הצהרות חיוביות ו... טקס קריאת האושר.

אודות המרצה:

מהנדס תעשייה וניהול (טכניון), בעל 20 שנות ניסיון כיזם היי-טק ומנכ"ל.

מאז שנת 2002 לומד ומיישם שיטות שונות של רפואה משלימה, מארגן ומנחה סדנאות העצמה.

מזה 3 שנים ממוקד בליווי להחלמה של פוגשי סרטן, הן במפגשים אישיים והן בסדנאות ואירועים.

מחבר הרומנים הרוחניים: 'הבניין בתחנה המרכזית' ו'עולם אחר לגמרי'.

גיל טטרו

שינוי תודעתי באמצעות צלילים וקול

סדנא לבחירה

שינוי תודעתי באמצעות צלילים וקול

כבר מתחילת האנושות, הבינו בני האדם את השפעה של צלילים על נפש האדם וסביבתו, והשימוש במוזיקה במקצבים ובקול בטקסים דתיים ורוחניים, היה נפוץ כמעט בכל התרבויות העתיקות. כיום המדע כבר יודע איך לבחון את ההשפעה של צלילים ומקצבים על הפיזיולוגיה, הפסיכולוגיה והתודעה שלנו, ואפילו על החומר עצמו.
בסדנא זו נבין ונחווה את האופן בו הצלילים משפיעים על התדר האישי ואיך בכוחם לשנות את התודעה, ונתרגל דרכים לשנות את גלי המוח באמצעות סאונד חיצוני ובאמצעות הקול.

אודות המרצה:

חוקרת תודעה וכוחות נסתרים מהעין, משלבת תורות עתיקות ותהליכים מדעיים מתקדמים. מרצה ומנטורית להרחבת התודעה והעלאת רמת האנרגיה והתדר האישי.

בעלת תואר לפסיכולוגיה מאוניברסיטת UCLA, ארה"ב, מגישה ויועצת בתוכניות טלוויזיה בנושאי התפתחות אישית ותודעתית. יוצרת מוזיקה ושירים מקוריים ליצירת חיבור עמוק לתדר הלב והעולם הפנימי.

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.