.

גבולות התודעה?

כנס מדע ותודעה ה - 13

הקלטה זמינה לצפייה

לצפייה בכנס מדע ותודעה ה-13 "גבולות התודעה"

מבצע 70 ש"ח - במקום 110 ש"ח

הנחה של 10% בכנס למשלמי דמי חבר שנתיים בסך 280 ש"ח

תכנית הכנס
מושב ראשון

09:30-09:50

ד״ר אלון רטר - מנהל המכון
פתיחת הכנס, מדיטציה, הצגת המכון ושני סרטונים על גבולות התודעה -
ריפוי גידול ממאיר תוך דקות  ושחמט עיוור סימולטני

9:50-10:10

רן אולונצקי - אילני
גבולות הזמן והמרחב התודעתיים - מה באמת יש שם מעבר

10:10-10:30

ד"ר נאידה אלכסנדר
נס רפואי: מאשליה למציאות

10:30-10:50

רן ארהרד
תודעה - הבסיס להחלמה

10:50-11:00

מריוס בויום
הרמוניה בהתמודדות עם סרטן מפושט

11:00-11:20

ציפי רז
האם ניתן למדוד את התודעה?

11:20-11:40 הפסקה

 מושב שני

11:40-12:00

פרופ׳ דורון אורבך
מסע אל קצה גבול התודעה בדרכי "מסילת ישרים", על פי חיבורו המונומנטאלי
של רבי משה חיים לוצאטו, רמח"ל

12:00-12:20

טל גלבוע
תזונת פראנה - איך לפרוץ את גבולות התודעה, להעלות את אנרגיית החיים
ומכך ללמוד להפחית את צריכת האוכל שלנו ב- 50-80%?


12:20-12:40

ד״ר ברכה תאיר - קליין
התודעה של ביתא נובה - הבריאה החדשה של יצור אנוש עילאי

12:40-13:00

דניאל לוין
כוחו של האור

13:00-13:20

ניבה לב
שירה

13:20-13:40 הפסקה

 מושב שלישי

13:40-14:00

גיליה זלינגר טואג
גישה אל התודעה האלוהית

14:00-14:20

שלמה שוהם
אל מעבר לגבולות הדמיון - מפגש עם האני העתידי

14:20-14:40

ד״ר אלדד פרדו
איראן וישראל – תודעת הנסתר ומדיניות מהפכנית

14:40-15:00

אביחי אבוהב
ראיה מרחוק

15:00-15:30

פורום שאלות ותשובות עם כל מרצה בנפרד
חדר נפרד לכל מרצה

לצפייה בכנס מדע ותודעה ה-13 "גבולות התודעה"

המרצים בכנס

רן אולונצקי - אילני
ranalef2016@gmal.com

גבולות הזמן והמרחב התודעתיים -
מה באמת יש שם מעבר

רן אולונצקי - אילני מספר על חוויית המוות הקליני שלו בת השלושה שבועות ועל ההשלכות הקיומיות שלה

אודות המרצה

למד פיסיקה ומתימטיקה בטכניון ובאונ' העברית - לעניין אישי ללא תואר. למד ותרגל שיטות רוחניות מעשיות משנת 1984. שש שנות עבודה בפיתוח אמצעים ללימוד חווייתי של פיסיקה ומתימטיקה עם פרופ' גדעון כרמי ז''ל. תרגום והוצאה לאור של ''היקום ההולוגרפי'' על עבודתו של דיוויד בוהם והקשר בין מדע לרוחניות. הוביל מחקר עצמאי משנת 2000 על הקשרים בין מדע ותודעה שהביא לפיתוח מודל חמישה ממדי להבנת האדם והמציאות ומשמש מצע לפיתוח כלים אפקטיביים לריפוי ושינוי חברתי. מ-2008 מנהל את ''המכללה לרפואה כולית'', ומכשיר מטפלים ומנהיגים לשינוי חברתי ותודעתי. בעל תעודת לידה ממדינת ישראל.

נאידה אלכסנדר
gnaresearch@gmail.com

נס רפואי: מאשליה למציאות

נס רפואי, או ריפוי ספונטני, מתועד במהלך ההיסטוריה באין ספור מקורות שונים: רפואיים, תיאולוגיים, דתיים, רוחניים, פסיכולוגיים, מטפיזיים ועוד. ועדיין אנחנו עוסקים בשאלה האם נס רפואי הוא אשליה או מציאות. ההרצאה תחשוף בפניכם את החוקים הביולוגיים והרוחניים כאחד שעומדים שמאחורי התופעה של נס רפואי. ההרצאה היא חלק מעבודת מחקר בינלאומית שעורכת ד"ר אלכסנדר עם עמיתים באוניברסיטת קוואנטום בארה"ב.

אודות המרצה

דוקטור למדעי רפואה PhD מאוניברסיטת ת"א, חוקרת גוף ונפש האדם עם 20 שנות נסיון במחקר רפואי. נאידה מטפלת ברפואה מודעת אינטגרטיבית ומרצה. היא מלווה אנשים בתהליך מודעות דרך התבוננות, מסייעת להם להבין את המקור למחלתם ומכוונת אותם למסלול לריפוי. במשך עשרים שנה ליוותה ד"ר נאידה אלכסנדר חברות תרופות וביוטק בארץ ובעולם, בפרויקטים מורכבים של פיתוח תרופות וטיפולים חדשניים, הכוללים תהליכים מדעיים, היבטים משפטיים, אתיים ורגולטוריים. התמודדות אישית עם מחלה קשה במשפחה הובילה אותה לחיפוש פתרונות למחלות חשוכות מרפא הן בכלים של רפואה קונבנציונלית והן ברפואה האלטרנטיבית. שנים רבות של לימוד ועבודת מחקר רחבה בתחומי המדע והרוח הובילו אותה אל הרפואה המודעת האינטגרטיבית, שמלמדת שכדי להגיע לריפוי אמיתי, יש להבין את המקור הנפשי של המחלה. כשהמקור האמיתי ידוע לנו, יש לנו אפשרות לבחור או לשנות גישה לחיים ומשם, הדרך לריפוי קצרה ובטוחה יותר.

מריוס בויום
marius.buium@gmail.com

הרמוניה בהתמודדות עם סרטן מפושט

In-Tuition
הרמוניה בכל אספקט בחיים, יוצר מציאות מאוזנת, מאושרת ובריאה. יצירת מציאות בריאה הינה דרך טיפול אפקטיבית במחלות הנובעות מחוסר איזון.

אודות המרצה

עו"ד (L.L.B. + B.A) בהכשרתו, איש השקעות חוב בעברו, אב לשלושה מלאכים בנשמתו,

חוקר ומיישם בריאות טבעית.

 

ציפי רז
tsipiraz@gmail.com

האם ניתן למדוד את התודעה?

במסגרת הסרט השדה האחד תיעדה ציפי רז הבמאית 19 ניסויים בזמן אמת ותחת בקרה מדעית של מכוני מחקר מובילים, ומדענים בתחום התודעה כמו: פרויקט התודעה העולמי, מכון Heartmath, פרופסור קונסטנטין קורקטוב, דר רוג'ר נלסון, פרופסור קרלו ונטורה, דר רולין מקרטי, ג'ון סטיוארט ריד ועוד. הניסויים בחנו את כוחה של התודעה האנושית הקולקטיבית והפרטית להשפיע על מיים, על פוטונים, על דם, על שדה האנרגיה של האדם, ללא תלות במרחק. במסגרת הפצת הסרט לאחר הקרנת הבכורה ועד היום, בוצעו עוד 6 ניסויים בהשתתפות אלפי אנשים. במסגרת הרצאה קצרה תביא ציפי רז, בעיקר דרך קטעי וידאו כמה דוגמאות המראים את תהליך הניסויים והתוצאות. 

אודות המרצה

בימאית, עורכת ותסריטאית של סרטים דוקומנטריים. בוגרת בית ספר לקולנוע "בית צבי". מרצה בחוג לקולנוע במכללת ספיר ובבית ספר לקולנוע "מעלה". חוויית "כמעט מוות" שחוויתי לפני כ-30 שנה ערערה לחלוטין את היסודות המוצקים שהאמינה בהם עד אז – שכל מה שלא מוחש או נראה באמצעות החושים לא קיים באמת. יחד עם זאת, דווקא אותם יסודות מוצקים מנחים אותה בחקירה מאז – באיזה אופן אנחנו יכולים לגעת בעולם שמעבר ולהיות בטוחים שאין אלה אלא הזיות? החיבור – זה הדבר המרתק בעיניה, המקום בו נעלמות הסתירות, בין תרבויות שונות, בין עמים שונים, בין מדע ורוח, בין הקדום לעכשיו, בין הביולוגיה לפיזיקה, בין הגלוי לסמוי.

טל גלבוע
talgilboa.one@gmail.com

תזונת פראנה - איך לפרוץ את גבולות התודעה, להעלות את אנרגיית החיים ומכך ללמוד להפחית את צריכת האוכל שלנו ב- 50-80%?

מה אם היה ביכולתך לקום בבוקר ולעבור את היום בשיא האנרגיה שלך, בלי נפילות ועייפות לאורך היום? מה אם היה לך את היכולת יותר לשלוט ולנהל את עצמך, את הרעב שלך, את החשקים ואת הרצונות שלך, ביחס לאוכל ולחיים בכלל? ומכך ליצור בתוכך התפתחות אדירה, בריאות אופטימלית והרבה יותר זמן פנוי להתעסק במה שחשוב לך באמת?
בהרצאה נלמד מהי דרך התזונה שאינה תלויה באוכל, שהסתירו מאיתנו במשך כל כך הרבה שנים ומה היא יכולה להעניק לחיינו. 

אודות המרצה

חוקר, יוצר, אמן, מוזיקאי, מדריך יחידים וקבוצות בתהליכי תזונת פראנה. משמעות המילה פראנה היא - אנרגיית החיים.
כיום טל הוא מורה ומרצה בינלאומי מהמובילים בעולם לתזונת הפראנה ולאורח החיים הייחודי הזה. הדריך ולימד מאות אנשים, מהארץ ומכל רחבי העולם, בעשור האחרון. מוזמן לדבר בכנסים פראניים בכל רחבי העולם וגם לסדנאות ולראיונות ברחבי הארץ. אשתקד, בחג הפסח של שנת 2020, הייתה עליו כתבת השער המרכזית במוסף השבת של עיתון "הארץ". בעברו שירת בצבא ובקבע ביחידת הצוללות. טל הוא פעיל חברתי במשך 20 שנה והיה מועמד לכנסת ישראל ה 24 בבחירות האחרונות. כבר יותר מ 25 שנה חוקר תודעה, רוח, רגש, מחשבה, תקשורת, מערכות יחסים, פריצת גבולות ואיך לפצח ולפתח את הטבע האנושי ויכולתיו המופלאות.

ד״ר ברכה תאיר-קליין
bracha.klein.tayir@gmail.com

התודעה של ביתא נובה - הבריאה החדשה של יצור אנוש עילאי

כדי להשתלב במציאות החדשה המתהווה מול עינינו, אנחנו חייבים להגדיר מחדש את התכלית הקיומית: לחזור הביתה לקומה ה-100, ממד 10, מדיום הקובייה, נקודת המוצא האמיתית שלנו.
כדי שנוכל לחזור הביתה, עלינו לעלות על נתיב האבולוציה האדוניתית ולהתפתח כאנשים וארגונים שהם תמיד רלוונטיים במציאות משתנה.לשם כל, עלינו לפתח כושר טיפוס ולהיות בעלים של 3 בתים: ANI – HAK – ביתא נובה! פיתוח כושר טיפוס נעשה בעזרת היכולת הכל יכולה O (Omnipotent) = עוצמת מוח מאקרו – עוצמת תודעת התקנה.להשיג את תודעת התקנה זה להשיג תודעה אוניברסלית. רק לתודעת התקנה יש כרטיס כניסה לביתא נובה. זו תודעה עילאית מאוחדת = השומרת הכל בשיווי משקל = הבנה עמוקה של שורש/טבע כל הדברים = תודעת השלם הזערורי ביותר = דעת/הידיעה שאינה יודעת = תודעה ניטרלית/שמש = מוח מאקרו (עוצמת מוח ולא עוצמת מחשבה/שפת מוח ישירה).

אודות המרצה

בעלת תואר ראשון בתקשורת מאוניברסיטת ת"א, תואר שני בפיתוח ארגוני ומשאבי אנוש מאוניברסיטת SF ותואר שלישי בארגונים אוטופואטיים ומנהיגות בשלוש מאוניברסיטאות SF ו-Berkely. ברכה צועדת בנתיבי האבולוציות השונות מזה 50 שנה בהם היא זרעה עד כה 9 ספרי עיון המיועדים לארגונים ולאנשים. היא באה מתחום ההתנהגות הארגונית ונחשבת למומחית ייחודית ופורצת דרך בכל הנוגע לטרנספורמציות, מערכות אוטופואטיות, יצירת מחשבות שורש, ופיתוח תודעה אוניברסלית. היא תמיד יוצרת סערות תודעתיות על מנת לעורר אנשים וארגונים לעלות על הנתיב האדוניתי להתפתחות – הנתיב הגבוה ביותר הקיים כיום על הפלנטה. היא הבעלים של "הבית לחוכמה מתהווה".

ניבה לב
nivalev@012.net.il

שירה

באירוע הקרוב אשיר שירים שנכתבו בשנים האחרונות בעקבותי מסעותי במרחבי התודעה.

אודות המרצה

מטפלת ברוח האקומי, מוזיקאית, כותבת ומלחינה שירי ריפוי, אהבה ולב, מתרגמת בעיקר מספרדית שירים ממרכז ודרום אמריקה בהשראת רפואת הצמחים וטקסים שאמאניים. בעלת תואר ראשון בהצטיינות במדעי הרוח מטעם האוניברסיטה הפתוחה. תלמידה נאמנה של החיים, הולכת בדרך הלב והאור, מחוייבת לאהבה.

גיליה זלינגר טואג 
gilya8@gmail.com

גישה אל התודעה האלוהית

'מעל לדעת' הוא מושג קבלי, המתאר את היכולת שלנו לצאת מגבולות הידיעה והתודעה האנושית וחיבור אל שדה התודעה האלוהית, התודעה הכוללת כל. כל שהיה , כל שהווה וכל שיהיה. מהם הכלים, ל'יציאה מהדעת'? כלים ליציאה מההגיון הצר, ומחוקי המטריקס?
אשמח לדבר בהם, ולאפשר חניכה אנרגטית, אל אור המקור. בהנחיית גיליה טואג זלינגר, מחברת הספר 'שפת הויה', הילרית, ומנחה קורסים לאלכימיה של התודעה.

אודות המרצה

אמנית, הילרית וחוקרת הפוסעת מעל 20 שנה ב-32 נתיבות פליאות חוכמה, נתיבי התודעה. הפיקה עשרה כינוסים אקולוגים רוחניים. בוגרת מכללת בית ברל, הציגה תערוכות, ביניהן תערוכה קבוצתית בביתן הלנה רובינשטיין. מרצה ומנחה קורסים וקבוצות להתעוררות המודעות, מדיטציה, יוגה וסודות האותיות העבריות. מטפלת בשיטת B.E.S.T – Bio Energetic Synchronization Technique - זוהי שיטת ריפוי קוואנטית לריפוי טראומות וזיהוי שורש החולאים, הטמון במוח האדם הפרטי, ומעניינת ההשלכה לריפוי טראומות קולקטיביות. בעזרת השיטה ניתן לסנכרן מחדש בין תודעת הגוף לתודעת המוח להרמוניה ושיתוף פעולה מחודש. חונכת בתדרים לתודעת המקור, האחד. שנים רבות עוסקת באלכימיה של התודעה, דרך סודות האותיות, הצירופים, המילים, צלילי האותיות, הצורות וההקשרים ביניהם, לפיצוח צפנים וקודים של הבריאה. דרך סודות האותיות וצופן השם ניתן להתחבר אל המקור, ההדרכה הפנימית, מקור הידע. הפצת התודעה החדשה בעולם מאפשרת יצירת אנושות חדשה המבוססת על תודעה מתעוררת או ערה, חיבור למקורות ההשראה, יצירתיות וחדשנות, תוך האפשרות של כל אחד לחבור אל הגן הגאון בו.

ד״ר אלדד פרדו
eldadpardo@gmail.com

איראן וישראל - תודעת הנסתר ומדיניות מהפכנית

נלמד כיצד יסודות מיסטיים וחזוניים בתקומת ישראל בארצו שימשו מוקד השראה למהפכה האסלאמית באיראן. רקע היסטורי זה, שאינו מוכר על פי רוב, יוביל אותנו לדיון בהקשר התרבותי והפוליטי של התחברות לתודעות גבוהות באזורנו ולשימוש בהן בקביעת מדיניות. מבחינת חקר התודעה, נדון במקומן של זהויות ופרקטיקות קולקטיביות ותרבותיות, ונטען כי עולמות הדימיון והיצירה הנם מפתח להבנת התחום.

אודות המרצה

תואר ראשון בהצטיינות ,ושני בהצטיינות יתרה באוניברסיטה העברית. דוקטורט בהיסטוריה UCLA (אחת משלוש המחלקות המובילות בארה''ב). חוקר ומלמד פוליטיקה, היסטוריה ותרבות באזורנו, בדגש על איראן המודרנית. לימד מעל לשני עשורים באוניברסיטה העברית, וכן בחוג למזרח תיכון באוניברסיטת בן גוריון בנגב וראש המחקר של מכון אימפקט-ס''א לחקר השלום והסובלנות בחינוך. חוקר במרחב לחקר התודעה באוניברסיטת תל אביב. חבר ושיח' בדרך הסופית הישראלית. מומחה בחקר מהפכות, זהות לאומית ותודעה. בעשור האחרון, מתמקדים מחקריו בספרי לימוד כמפתח לתחזיות אסטרטגיות. מתרגם ועורך שירים, סיפורים ומחזות מן השפות פרסית, ערבית ותורכית.

אביחי אבוהב
avihay.net@gmail.com

ראיה מרחוק

ראיה ממרחק היא יכולת אנושית שמוגדרת כמיומנות שכל אדם "לראות" במרחב ובזמן תופעות ואירועים, לתאר, לצייר, לרשום ולשרטט אותם, מבלי שיש לו כל מידע על ה"מטרה", אלא לכל היותר מספר של פרוייקט או קוארדינטה של המקום. היא פותחה ע"י שירותי הביון והצבא, מכון החחקר של סטנפורד, בזמן המלחמה הקרה בין ארה"ב וברית המועצות לשעבר, וכיום נלמדת כדיסציפלינה בפני עצמה ע"י המייסדים של המחקר Ingo Swann, Dr. Russell Targ ו- Dr. Harold Puthoff ומכונים עצמאיים כמו Farshight Institute . אבל על אילו עקרונות מדעיים מסתמכת ראיה למרחק והאם אפשר להגדיר זאת כמדע? מה המשמעות שיש לה בתודעה ואילו שימושים אזרחיים יש לה בימינו? ולבסוף, מה הנסיון שלי הישיר ועם עשרות תלמידים בקורס "מסע הנשמה"? על כך בהרצאה.

 אודות המרצה

מדריך למדיטציה וריפוי שחי בספרד 20 שנה וכיום בברזיל ועוסק בהוראה של מודעות עצמית. ההכשרה שלו רב תחומית וכוללת מדע (מהנדס אלק' – טכניון 1990), ספרות (מאסטר בהצטיינות – אונ' ת"א 1997), לימודי דוקטורט על גרסה של הזוהר בלאדינו (חוקר מוסמך, אונ' גרנאדה 2003), מוסיקה (פסנתר, תופים, קול, טמפורה והרמוניום), חקר ותרגול מסורות רוחניות שונות (יוגה, קבלה, סופיזם, בודהיזם, וכו') וניסיון רב בריפוי תודעתי, שמבוסס על קריאה, שחזור והתמרה של חוויות המקור של מחלות שונות. הוא הגיע לספרד בעקבות כחלק ממסע לגילוי השורשים המשפחתיים שלו מימי הביניים – מאז ר' יצחק אבוהב, בעל מנורת המאור ועד ימינו – מסע שהגיע לשיאו בתהליך של "היזכרות נשימתית", גילוי והגשמה עצמית. לתפיסתו, ההגשמה עצמית הינה התעוררות של אדם לדרך שבה התודעה שלו מקרינה את עצמה – בזמן ובמרחב – במהלך מעגלי חיים רבים ויכולתו לנוח באופן טבעי במוקדה של זהות משתנה זו. בשנת 2012 אביחי פרסם את הספר "הדרך לעצמיות : מפתחות להתעוררות של התודעה האנושית", הדן במשמעותה של התעוררות התודעה האנושית בכל תחומי החיים – החל מהחיפוש הרוחני, מסורות רוחניות, כלים עכשוויים לצמיחה, מדע ותודעה, יחסי אנוש, חינוך, פוליטיקה, ריפוי – ועד נושאים כגון תקשור, חוצנים, תיאוריות קונספירציה וכו'. במרכזה של הספר תפיסת מציאות לא-דואלית והולוגראפית, המשלבת מדע ותודעה ובה הזמנה לחקירה עצמית דרך חוויה ישירה ולא מתפשרת של המציאות באמצעות מדיטציה ותרגילים רבים אחרים. בימים אלה אביחי מקדיש את זמנו להרצאות, טיפולים ובעיקר לסדנאות עומק קצרות וארוכות של מדיטציה וריפוי בספרד, ברזיל וישראל.

לצפייה בכנס מדע ותודעה ה-13 "גבולות התודעה"

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.