.

נפלאות התודעה

כנס מדע ותודעה ה - 14

הקלטה זמינה לצפייה

לצפייה בכנס מדע ותודעה ה-14 "נפלאות התודעה"

מבצע 70 ש"ח - במקום 110 ש"ח

הנחה של 10% בכנס למשלמי דמי חבר שנתיים בסך 280 ש"ח

תכנית הכנס
מושב ראשון

16:00-16:10

ד״ר דב ינאי - יו"ר משותף של המכון
ברכות לכנס

16:10-16:20

ד״ר אלון רטר - מנהל המכון ומארגן הכנס
הצגת המכון הבינתחומי למדע ותודעה

16:20-16:40

ד"ר דליה רזניצקי
אימון התודעה והשימוש בו לשיפור השמחה, הבריאות והשקט הנפשי

16:40-17:00

עו"ד רויטל ברילנשטיין
"ריקוד עם היקום" - מעבר מתודעה בנפרדות לתודעה באחדות

17:00-17:20

פרופ' אליהו ריפס
צפנים בתורה: שלוש דוגמאות

17:20-17:40

ורד מור
השימוש בקול לריפוי, איזון והרחבת התודעה

17:40-18:00 הפסקה

 מושב שני

18:00-18:20

ד"ר זוהר יגיל
כוחו של החיוך: תרפיית הסו-ג'וק - מסע קצר ממערכות רפלקס המעוררות
מנגנונים פיזיולוגיים לריפוי עצמי ועד לשינוי הפיזיולוגיה באמצעות כוח התודעה

18:20-18:40

ד"ר מרווה עזים
מה בין החומר לרוח? המוח לגוף? ואיך להשיג את מטרותינו באמצעות כוח התודעה?


18:40-19:00

קרטאר
על נוכחות ונפרדות, מציאות וחלום

19:00-19:20

ד"ר רוני שרף
מה בין מחקר המוח, פסיכולוגיה ומיקרו מדיטציות?

19:20-19:40

אודליה יקיר
להשיג הכל ונכון - בעזרת הומור

19:40-20:00 הפסקה

 מושב שלישי

20:00-20:20

ליאת וולטר
תקשור קוואנטי: תודעה ומדע – הדרך ליצירת מהפך בחיים

20:20-20:40

אילן הרן
חשיבה הכרתית לפי ימימה

20:40-21:00

פריידי מרגלית
גן עדן זה כאן - התודעה ככוח מרפא ומחולל

21:00-21:20

רמי חירסונסקי
דיאטה ללא דיאטה - להקשיב פנימה להרזיה וריפוי

21:20-22:00

שאלות ותשובות עם כל מרצה בנפרד
חדר נפרד לכל מרצה

לצפייה בכנס מדע ותודעה ה-14 "נפלאות התודעה"

המרצים בכנס

ד"ר אלון רטר
alonretter@gmail.com

הצגת המכון

הצגת חזון המכון הבינתחומי למדע ותודעה והפעילויות שנעשות בו

אודות המרצה

מנכ"ל המכון הבינתחומי למדע ולתודעה. דוקטורט (Ph.D) בפיסיקה (התמחות באסטרונומיה) מאוניברסיטת ת"א. פוסט דוקטורט ועמית מחקר באנגליה, אוסטרליה וארה"ב. עבד 12 שנים כמהנדס מחקר ופיתוח בתעשייה האווירית ובשני סטארטאפים. פרסם 63 מאמרים וכ-100 פרסומים אקדמיים נוספים. מחקריו זכו להכרה עולמית כולל כתבות ב – BBC ,New York Times ,Science. הוביל מספר פרוייקטי מחקר בינלאומיים. המציא שני פטנטים בעלי פוטנציאל מסחרי של מאות מיליוני דולרים כולל פיתוח דור העתיד של מכ"מי ההכנה על מדינת ישראל. מפתח תורת גרביטציה חדשה שמסבירה את הבעיות הגדולות באסטרופיסיקה כיום – החומר החשוך והאנרגיה האפילה, ע"י התודעה (הצופה). פיתח ענף חדש במדע - מודל האסטרו-סוציולוגיה שקושר במפתיע בין אנשים וכוכבים. עבר טיפולים וקורסי הסמכה במגוון שיטות אלטרנטיביות. היו לו מספר מדריכים רוחניים. כיום מטפל ב-NLP, דמיון מודרך וריפוי נשמתי של הלב.

 

ד"ר דליה רזניצקי
info@daliaresnitzky.com

אימון התודעה והשימוש בו לשיפור השמחה, הבריאות והשקט הנפשי

בהרצאה נלמד מה זה חשיבה שודדת אושר ואיך כל מי שרוצה בכך יכול להחליף אותה בחשיבה תומכת אושר בתהליך של אימון התודעה. התוצאה של זה היא שיפור משמעותי בשמחה, בשקט הנפשי וגם בבריאות וביכולת ההגשמה.

אודות המרצה

בעלת תואר ראשון במדעי החיים מהאוניברסיטה העברית, תואר שני ושלישי במדעי החיים ממכון וייצמן ופוסט-דוקטורט במכון סקריפס בסן דיאגו. אחרי הרבה שנים של עבודה כמדענית בכירה באקדמיה ובתעשייה הביוטכנולוגית בארץ ובחול, הקימה את המרכז לאימון התודעה שמציע מגוון קורסים וסדנאות לשיפור השמחה והבריאות ע"י שינויים בצורת חשיבה. פרוט הקורסים באתר: https://www.daliaresnitzky.com

פרופ' אליהו ריפס
eliyahu.rips@mail.huji.ac.il

צפנים בתורה: שלוש דוגמאות

אנו מביאים בהרצאה שלוש דוגמאות של צפנים בתורה וכן של מערכות צפנים בתורה. מערכות אלו מבוססות על מלות מפתח אפריוריות ולכן ניתן לבצע חישוב מובהקות של הצפנים. בכל אחת מן הדוגמאות מתקבלת מובהקות גבוהה. הדוגמה השלישית מדגימה את תבנית הרה-קומבינציה.

אודות המרצה

פרופסור מן המניין למתמטיקה באוניברסיטה העברית. שימש כפרופסור אורח באוניברסיטת קולומביה בניו יורק וכן באוניברסיטת ונדרבילט בנשוויל. חבר וועד המכון הבינתחומי למדע ותודעה. התפרסם בזכות מחקריו בתורת החבורות הגיאומטרית וקומבינטורית. בשנת 1979 זכה בפרס ארדש של האגודה הישראלית למתמטיקה. פרסם מאמרים ב: Annals of Mathematics ו- Inventiones Math. ב-1994 פרסם בכתב העת Statistical Science יחד עם דורון ויצטום ויואב רוזנברג מחקר חלוצי על צפנים בתורה אשר עורר עניין רב בעולם הן באקדמיה והן בספרות הפופולרית.

 

ורד מור 
veredmoor@gmail.com

השימוש בקול לריפוי, איזון והרחבת התודעה

הקול הוא כלי הנגינה היחיד שלא נוצר בידי אדם. הוא נשא של התודעה שיכול על ידי הרטטים שלו ליצור שינוי מיידי בגוף ובשדה האנרגטי. התדרים שלו יכולים לחדור למעמקיי ההוויה, לאפשר איזון וריפוי ולעורר זכרון נשמתי.

בהרצאה ידובר ויודגם דרך שירה אינטואיטיבית המסע הזה אל המרחב בו המילים פוסקות, אל מרחבי התודעה ללא המחשבות, אל ההוויה הטהורה, אל האמת. חוויה שמזמינה קשב מסוג אחר.

אודות המרצה 

מטפלת רב תחומית, מנחת סדנאות ומרצה בתחומי הפסיכולוגיה, הפסיכולוגיה ההוליסטית והפסיכולוגיה הרוחנית יותר מ 25 שנים. בעלת קליניקה פרטית לטיפולים רגשיים קונבנציונליים ולא קונבנציונליים. מרפאה בקול ובתנועה. בעלת תואר שני בייעוץ וטיפול - אוניברסיטת חיפה, טיפול באמנויות - טיפול בתנועה - אוניברסיטת חיפה, תואר ראשון בפסיכולוגיה ומוזיקולוגיה - אוניברסיטת בר אילן, הנחיית קבוצות הורים - מכון אדלר. מטפלת מוסמכת ב EMF- טכניקה לאיזון השדה האלקטרו מגנטי, אקסס בארס, מפתחות אור לריפוי, ריפוי שאמאני ועוד. מנחה סדנאות התפתחות ומודעות עצמית, מדיטציה ודמיון מודרך, ריפוי דרך קול וצלילים ועוד. מנהלת הפורום לפסיכולוגיה הוליסטית בפורטל BeOK, חוקרת, חיה ונושמת תודעה מגיל צעיר, שמאנית ווקאלית המאפשרת מרחבים לריפוי, הרחבת התודעה וחיבור עמוק להוויה.

ד"ר מרווה עזים
marvva.az@gmail.com

מה בין החומר לרוח? המוח לגוף?
ואיך להשיג את מטרותינו באמצעות
כוח התודעה?

הגענו לכאן כדי להשאיר חותם בעולם הזה מתוך חיבור לאהבה האינסופית ששוכנת בנו, כל אחת ואחת מהותי מעצם היותו.
יחד עם זאת עולה השאלה מה בין חומר לרוח? המוח לגוף? ואיך להשיג את המטרות שלנו
ולהשאיר חותם באמצעות כוח התודעה, בהרצאה נענה על השאלות הללו ואדגים איך באמצעות כוח התודעה אפשר ליצור את מציאות חיינו ולהשאיר את החותם הייעודי לנו.

אודות המרצה

חוקרת מוח, תודעה ומנהיגות אישית ועסקית.
יזמית חברתית, מאמנת ומנחה סדנאות על מנהיגות תודעתית וחיבור בין גוף-נפש
ליזמיות, מורות ומורים במרחב הציבורי ומוסדות.
מורה למיינדפולנס, מאסטר NLP, מטפלת בשיטת מסע הנשמה בשילוב נומרולוגיה טיפולית.
לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, מדעי החיים ומדעי הרפואה מאוניברסיטת ת"א,
תואר שני במנהל עסקים ויזמות מאוניברסיטת רייכמן ( הבינתחומי בהרצליה), דוקטורט מאוניברסיטת ת"א במדעי המוח, והשפעת התודעה על התפתחות וריפוי מחלות כגון אלצהיימר ודמנציה.
מפתחת שיטת Re- Code למנהיגות אינטגרטיבית בחיים ובעסקים שמאפשרת להקים מרחבים בטוחים לשיח בנושאים רגישים, חיבורים משמעותיים והנעה לפעולה, ומעודדת נשים להוביל יזמות חברתית ועסקית עם תמיכה קהילתית.

 

קרטאר
hamakom@gmail.com

על נוכחות ונפרדות, מציאות וחלום

שני המושגים, נוכחות ונפרדות
מצביעים על שני מימדי המציאות האחת:
- נוכחות מתייחסת לקיום שאין בו ספק,
המהות הקיומית האחת המשותפת לכל, שהינה קבועה, בלתי משתנה ומוחלטת,
חסרת מאפיינים ועל כן אינה ניתן לתפיסה,
והבאה לידי ביטוי כערות חיה ונוכחת
- נפרדות מתייחסת לקיום הנובע מחוסר וודאות,
והינו מוגבל, זמני, יחסי, ומשתנה
שניתן להגדרה ותפיסה, והבא לידי ביטוי כדמות, כצורה ייחודית, כיישות נפרדת ועצמאית הנקראת "אני" ה"אני" לא קיים כשלעצמו אלא כהמחשת הנוכחות המקיימת אותו,
כדמות המשתקפת במראה.
הזדהות הנוכחות עם הדמות הינה חלום הנפרדות.

אודות המרצה

קרטאר שלמה הוא ישראלי שחי כעת בקוסטה ריקה. בעברו היה קרטאר אדריכל וחי בלונדון.
נסיעה לפונה אשר בהודו לביקור ומפגש עם הרעיון הרוחני, שינתה את מסלול חייו, שמאותה העת הוקדשו למסע הרוחני ולחיפוש האמת.
במשך 3 שנים היה חלק מצוות המורים במרכז הרוחני של אושו בפונה. במשך עשר שנים ישב עם מורים רוחניים רבים בכל העולם, ביניהם: ראמש בלשקר, גאנגה-ג'י, נילאם, אייזיק שפירא ועוד. מעל 20 שנה, מאז שהתעורר, מנחה מפגשים וסדנאות במסורת האדוויטה (אי שניות). פייסבוק - Kartar Shlomo 

 

אודליה יקיר
odeliayakir@gmail.com

להשיג הכל ונכון - בעזרת הומור

בהרצאה משעשעת ועם זאת פרקטית ועמוקה בו זמנית, אודליה יקיר, קומיקאית, מרצה וחוקרת הומור, תדגים לנו איך שימוש נכון בהומור יכול לעזור לנו לתקשר טוב יותר צרכים ורצונות בכל סוג של מערכת יחסים, אהה, וגם שכולנו יכולים!

אודות המרצה

אודליה יקיר, עיתונאית לשעבר, קומיקאית, מחברת הספר "עד החתונה זה יעזור" , יוצרת טלוויזיה , חוקרת ומרצה להומור.

 

ליאת וולטר
 liat.valter@gmail.com

תקשור קוואנטי: תודעה ומדע - הדרך ליצירת מהפך בחיים

נגלה כיצד לייצר מהפך בחיינו ולחיות אותם במיטבם באמצעות הבנת תודעת הנסתר וכוחו של התת מודע. במהלך ההרצאה ייחשפו ארבעת הרבדים המהותיים שיוצרים את מציאות חיינו. נבין ונעמיק בכלי של התקשור הקוואנטי שיחשוף בפנינו את העובדה שאנו עטופים באנרגיה המכילה בתוכה פוטנציאליים אנרגטיים רבים ואפשרויות מדהימות לחיים שלנו. אנו חיים רק פוטנציאל אחד. יש לנו אפשרות לשלוט בכך וליצור את הפוטנציאל המיטבי עבור חיינו. במהלך ההרצאה נבין שמה שיקבע את איזה פוטנציאל נחיה, היא ההתנהלות שלנו בתוך אותה אנרגיה והבנת החוקיות שלה. נחשף לחלק מהחוקיות הקיימת באותה אנרגיה, נבין כיצד עבודה על התת מודע תשפיע ישירות על אנרגיה זו וכתוצאה על מציאות חיינו ונקבל מספר כלים פרקטיים ליצירת המציאות שאנו רוצים לחיות.

אודות המרצה

מנטורית ומטפלת מומחית בתת מודע, מרצה ומנחת סדנאות. עוסקת מזה כ 12 שנים בליווי אנשים בתהליכים של העצמה אישית, שינוי ופריצת דרך. ליאת הקדישה את מפעל חייה ללימוד והקניית כלים בנושא מודעות רוחנית ומגנוט מציאות מיטבית על פי פיסיקת הקוואנטים. מפתחת שיטת p.o.w.e.r - המחברת באופן ישיר בין 4 רבדים עיקריים: מדע, רוח, תת מודע ומודע. על הקשר הישיר בין עולם המדע לעולם הרוח, בין החסמים הנמצאים בתוך התת מודע ולפעולות המודעות שאנו עושים. בשיטתה מוכיחה ליאת כי בכדי ליצור את מציאות חיינו, נדרשת התייחסות מקבילה לארבעת רבדים אלו.
ליאת בעלת תואר בביולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. בלימודיה עסקה בביולוגיה מולקולרית ובחקר הסרטן. NLP מאסטר ובוגרת מכללת גומא לאימון, למדה אצל מיטב המנטורים בעולם נושאים כמו השפעת התודעה על הביולוגיה, פיזיקת הקוואנטים, NLP ותת המודע. בנוסף, ליאת הינה מנכ"ל ובעלים משנת 1999 של חברה העוסקת בתחום החינוך, המעבירה מדי שנה תוכניות העשרה לעשרות אלפי תלמידים בכל הארץ. התוכניות מתמקדות ב-NLP ולימודי תודעה וכמו כן תוכניות בתחומי המדע השונים.
כוחה של התודעה, החיים שמעבר והשפעתם על חיינו, עניינו את ליאת מאז ומתמיד. היא רואה חשיבות עליונה בהמשך הרחבת המחקר והגדלת הידע הקיים בתחום זה.

פריידי מרגלית
raidy@tatmuda.com‏f

גן עדן זה כאן -
התודעה ככוח מרפא ומחולל

מהו גן עדן? והאם צריך למות בכדי להגיע אליו? נכיר את התודעה ככוח מרפא ומחולל. ואת הזכות האנושית לברוא ולייצר חיים מיטביים, כאן בפלנטת ארץ, בגוף חומר ובכאוס הזה שאנחנו קוראים לו "מציאות".

אודות המרצה

חוקרת תודעה, מייסדת תפישת המטאיזם ומחברת רב המכר "גן עדן זה כאן". פריידי גדלה בבית חרדי בירושלים (חסידות גור) עסקה ביזמות נדל"ן בחו"ל, התנהלה בהצלחה בעולם החומרי והארצי, עד למותו של אחיה הקטן באמצע החיים. בעקבות מותו המוקדם היא יצאה לחקור את עולם התודעה. מהר מאד גילתה תשובות, ברורות וסדורות, אשר לימים גובשו לתפישת המטאיזם, דרך מתקדמת לחקור וללמוד את התודעה, להתנהל נכון ויעיל במשחק החיים. תפישת המטאיזם מבוססת חסידות-קבלה ויהדות, פילוסופיה עתיקה הנתמכת בתאוריות פיזיקליות בנות זמננו, ידע המאפשר לכל אנוש לחקור עצמאית את תודעתו, ולחולל לעצמו גן עדן כאן, עלי אדמות. כיום, קהילת מרחב מודעות שהקימה פריידי מונה כ40,000 חברים החיים על ברכי התפישה, תוכנית חינוכית בשם "המשחק" הנלמדת במשרד החינוך, מחקר אונקולוגי בבי"ח איכילוב ועוד ועוד. לחצו להאזנה לתוכנית הרדיו השבועית "שיחות בגן עדן"

רמי חירסונסקי
rami@ramihersonsky.com

דיאטה ללא דיאטה -
להקשיב פנימה להרזיה וריפוי

למה דיאטה לא עובדת?
איך אפשר להפטר ממשקל עודף על ידי הקשבה פנימה לגוף ולרגש?
מה יש לרפואה הסינית והמערבית לספר לנו על זה?

 אודות המרצה

בעל תואר ראשון במדעי המחשב מטעם הטכניון. מאמן ליצירת הרגלים לחיים בריאים, מטפל תטא הילינג, מנטור הוליסטי, ומרצה. רמי מאמן ומטפל באנשים שלא מצאו מענה מספק ברפואה הקונבציונלית בתחום הבריאות של הגוף והנפש. כמטפל הוא עוזר להגיע לשורש הבעיה ולפתור אותה משם. כמנטור ומאמן הוא מלמד את המתאמנים אסטרטגיות וכלים המאפשרים להגיע לשורש הבעיה ולפתור אותה בכוחות עצמם. בנוסף רמי מלמד איך לבחור ולרתום את הרופא הקונבנציונלי שיתמוך בתהליך הריפוי. לפני שרמי החל לעסוק בטיפול ואימון, הוא היה 14 שנים בתחום הסטרטאפים וההי-טק בתפקידי: ממתכנת, מנהל ומנכ"ל, בין היתר עבד בחברות כמו אינטל ורפא"ל. בהיותו נער הוא זכה במקום שני בתחרות ארצית למתמטיקה. רמי נהנה לשחק עם הכלב שלו, להתנדב בקהילה, לעשות ספורט, לקרוא מאמרים לרפואה טיבעית והוליסטית ולעסוק בתחומי ההתפתחות אישית והרוחניות.

 

מבחר תגובות משתתפים מכנס מדע ותודעה ה-14 נפלאות התודעה שהתקיים בזום ב-27.1.22:

 

הרבה תודות על הכנס המרתק והמרגש!!! יישר כוחכם!!!👏🎯🌻

*

כנס נהדר, הרצאות מרתקות, מרצים מגוונים ונהדרים ושאפו על העמידה בלוחות הזמנים.

*

כנס מרתק, מרחיב אפשרויות, אירגון מעולה, מרצות.ים בסינכרון מופתי. תודה על החווייה.

*

הרצאות מעולות תודה רבה על כנס מרתק ומרחיב את התודעה 🙏🤗❤️

*

שמחה שהנושא החשוב הזה מקבל במה בעולם המדעי - יש עתיד לאנושות!

*

כנס נפלא! מרתק ומרחיב תודעה. תודה אלון🌹

*

מעורר מוטיבציה לתרגול נשימה ורצון להקשיב שוב כי היו דברים נוספים מעניינים ומעוררי מוטיבציה לעשיה.

לצפייה בכנס מדע ותודעה ה-14 "נפלאות התודעה"

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.