כנס מדע ותודעה 12 סודות היקום, בזום , ו' 8.10.21
.

יום שישי | 8.10.21 | ב בחשוון, תשפ"ב

15:30 – 9:30

הכנס בזום 

לרכישת הקלטות כנס מדע ותודעה ה-12"סודות היקום"

 

מהו היקום? ממה הוא בנוי? האם הוא אינסופי? מהו החומר? מה הקשר לתודעה? מה מקור הזמן? האם קיימים חייזרים? האם אפשר לתקשר איתם?

היקום מסתיר הרבה סודות.
חלק מהם בצפייה רחוק ככל האפשר בסקלות אסטרונומיות וחלקם בהתבוננות פנימה לתוך עצמנו.

בכנס ריכזנו חוקרים מעניינים ומרתקים מנושאים שונים ומגוונים, כמו למשל
פרופ' לפיסיקה שמדבר על העדויות האסטרונומיות הראשונות לקיום חייזרים,
ד"ר למתמטיקה שעושה מסעות אסטרליים ברחבי היקום,
מרפאה באנרגיית האורוגון ע"י עפעוף
וחוקר טנטרה שישנה לגמרי לרובנו את התפיסה שלנו על מין. 

סדר יום:

09:15-9:30 - כניסה לזום

 

♦ מושב ראשון

• 9:30-9:35 ד"ר אלון רטר, מנכ"ל המכון - פתיחת הכנס 

9:35-9:40 יהונתן קדם - מדיטציה

• 9:40-10:00 נוגי גזית - גילוי סודות היקום באמצעות תגובת העפעפיים

10:00-10:20 ד"ר פרנסואז טיביקה, נשיאת המכון - מסתורי התודעה המולקולרית

10:20-10:40 לאונרדו דניאל - המורפולוגיה של הרגשות - מה צורת האצבעות מספרת על עולמכם הפנימי

10:40-11:00  בודהי דנה - המדע מאחורי הטנטרה הרוחנית

• 11:00-11:20 ארז בטאט - סודות הזמן – רמזים לפתרון חידת התודעה

11:20-11:35 הפסקה

 

♦ מושב שני

 

11:35-11:55 ד"ר אלון רטר - סוד החומר, החומר האפל והאנרגיה האפלה

11:55-12:15 ד"ר אלה שיימן- חקר חוץ גופי - חקר היקום ומעבר לו

12:15-12:35 ד"ר אורי בן יעקב - עקרונות היסוד של הבריאה

12:35-12:55 שי זכאי - ישויות אור במרחב החיצוני והפנימי

• 12:55-13:15 ד"ר שלום סרברניק, חבר וועד המכון - השילוב בין החוק השני של התרמודינמיקה לבין השאיפה לשלמות

 • 13:15-13:35 שירה גולן - זמרת נשמה - מוסיקה לשלום פנימי וחיצוני, העצמה, אחדות ודו-קיום, עברית וערבית

 

13:35-13:50 הפסקה

 

מושב שלישי

13:50-14:10 ד"ר יוסף סגמן - מריק לחיים

14:10-14:30 איילת אידלברג - מסע הנשמה - בין העידנים והעולמות

14:30-14:50 אילנה רוגל - ארבעת הקטגוריות מהן מורכבת ה׳רוח׳ בכל חומר: חומר אפל, אנרגיה מוארת (אפלה), אתר, אנטי חומר

• 14:50-15:10 פרופ' אבי לייב - פרויקט גלילאו: האם אנו העוגיות החדות ביותר בצנצנת שביל החלב?

15:10-15:30 פורום שאלות ותשובות עם כל מרצה בנפרד - חדר נפרד לכל מרצה

 

לרכישת הקלטות כנס מדע ותודעה ה-12"סודות היקום"

המחיר לכרטיס:

 70 ש"ח - כרטיס בהנחה מוקדמת

 90 ש"ח - עד שבועיים שלפני הכנס

110 ש"ח - ביומיים האחרונים ואחרי הכנס

• הנחה לעמיתי המכון ששילמו דמי חבר שנתיים - 35, 45 ו-55 ש"ח בהתאמה

• קיימת אפשרות לרכוש כרטיס ביום הכנס במחיר 110 ש"ח - על בסיס מקום פנוי 

• כל אדם חייב בכרטיס, למעט המרצים וצוות ההפקה

• ישנה אפשרות להחזר כספי רק עד 48 שעות לפני הכנס 

• סדר הופעת המרצים והתכנים ניתנים לשינוי, ללא הודעה מוקדמת

• כל ההכנסות מוקדשות לפעילות המכון הבינתחומי למדע ותודעה

• הכנס יוקלט ומשתתפי הכנס יקבלו הפניה לתכנים אחרי הכנס

 

 

המיקום: זום

 

הצטרפו למכון מדע ותודעה

מלא/י את הפרטים מטה ונציג המכירות יצור עמך קשר

המרצים בכנס 

ד"ר אלון רטר

alonretter@gmal.com

פתיחת הכנס

סוד החומר, החומר האפל והאנרגיה האפלה

מהו החומר? מה מקור החומר ביקום? איך יתכן שהמדענים לא מבינים היום את רוב מהחומר / אנרגיה ביקום? היקום הניצפה מהווה חידה גדולה לתורת הגרביטציה הקלאסית ולפיסיקאים. החומר הנצפה מסביר רק 4-5% מהתנועות בסקלות גדולות ביקום והבנת 95% ממנו מהווה אתגר מהותי למדע. המדענים מסבירים את הסתירות ע"י מסה ואנרגיה אפלות שמורכבות מחלקיקים חדשים שעדיין לא נמצאו. בהרצאה יוצג כיוון שונה ומבטיח לפתרון הבעיה - תורת גרביטציה חדשה בהוספת התודעה (הצופה), בדומה לתורת הקוונטים. מודל זה מצביע על כך שמקור כל היקום אחד הוא - כמו במפץ הגדול.

 

אודות המרצה:

מנכ"ל המכון הבינתחומי למדע ולתודעה 'המטרה אמת'. דוקטורט (Ph.D) בפיסיקה (התמחות באסטרונומיה) מאוניברסיטת ת"א. פוסט דוקטורט ועמית מחקר באנגליה, אוסטרליה וארה"ב. עבד 12 שנים כמהנדס מחקר ופיתוח בתעשייה האווירית ובשני סטארטאפים. פרסם 63 מאמרים וכ-100 פרסומים אקדמיים נוספים. מחקריו זכו להכרה עולמית כולל כתבות ב – BBC ,New York Times ,Science. הוביל מספר פרוייקטי מחקר בינלאומיים. המציא שני פטנטים בעלי פוטנציאל מסחרי של מאות מיליוני דולרים כולל פיתוח דור העתיד של מכ"מי ההכנה על מדינת ישראל. מפתח תורת גרביטציה חדשה שמסבירה את הבעיות הגדולות באסטרופיסיקה כיום – החומר החשוך והאנרגיה האפילה, ע"י התודעה (הצופה). פיתח ענף חדש במדע - מודל האסטרו-סוציולוגיה שקושר במפתיע בין אנשים וכוכבים. עבר טיפולים וקורסי הסמכה במגוון שיטות אלטרנטיביות. היו לו מספר מדריכים רוחניים. כיום מטפל ב-NLP, דמיון מודרך וריפוי נשמתי של הלב.

יהונתן קדם

yonatank@bezeqint.net

מדיטציה קצרה 

אודות המרצה:

בוגר תואר ראשון בלימודי כלכלה בלונדון ותואר שני במינהל עסקים בניו יורק. בוגר לימודי הומיאופתיה מטעם הקולג' הישראלי. שותף בכיר בהקמת המיזם 'מרכז אדיב להומיאופתיה קלאסית'. הוגה, יוזם ומתפעל את 'מרכז יסוד' – מרכז להתפתחות אישית ורוחנית, המותאם למאה ה-21, ועושה שימוש בכלים מגוונים כהומיאופתיה, מדיטציה, מודעות עצמית וקבלה. יהונתן מתרגל, כותב וחוקר מדיטציה כבר יותר מ – 13 שנים, מאמין בשילוב ההכרחי בין חומר לרוח ולא רואה הפרדה ביניהם. לטענתו, אדם רוחני הוא דווקא זה אשר מסוגל להשליט סדר והרמוניה פנימי כך שיחלחל לכל תחום בחייו ואכן יצור שינוי בהתנהגותו ודרך חשיבתו.

נוגי גזית

gesher2noga@gmail.com

גילוי סודות היקום באמצעות תגובת העפעפיים

העקרון בביואורגונומי, שכל גוף וכל איבר זקוקים לזרימת אנרגיית אורוגון טובה. במידה ומגיעה לגוף או לאיבר כלשהו פחות אנרגיה, או לא מגיעה בכלל, מתפתח בו פוטנציאל לחולי (כמו צמח שלא קיבל מים או אוויר ומתחיל תהליך של קמילה). האיבחון להחזרת זרימת האנרגיה והטיפול באנרגיה נעשים באמצעות תגובת העפעוף. מטרת הטיפול לפתוח חסימות אנרגטיות במערכת האנרגטית של האדם, כדי שהיא תתאושש ותשקם את הגוף הפיזי.

אודות המרצה:

.B.A ו-.M.A מטעם אוניברסיטת חיפה בארכיאולוגיה וגיאוגרפיה. Ph.D בתחום ההוליסטי - גוף נפש. בעברה מייסדת המגמה למדעי הסביבה בתיכון בית ירח שעל שפת הכנרת, אותה ריכזה במשך 15 שנים. הקימה את מרכז "גשר לנוגה" - מרכז להעצמה אישית בקיבוץ גשר ואת המכללה לביואורגונומי מיסודו של רפי רוזן. מכשירה מטפלים ומורים בתחום. חיברה למעלה מ-10 חוברות לימוד וספרי טיפולים בביואורגונומי, המעצימים ומשדרגים את הטיפול הביואורגונומי הקיים.

ד"ר פרנסואז טיביקה

Francoise.TA@mail.huji.ac.il

מסתורי התודעה המולקולרית

תודעה היא הדבר המסתורי ביותר במדע והכי רחוק מהבנתנו, אך היא גם הדבר הכי אינטימי והכי ראשוני בהתנסות שלנו בעולם. הדבר השני האינטימי ביותר שלנו והכי קרוב אלינו הן המולקולות שלנו. מה הן? מי הן? האם יש קשר ביניהן לבין התודעה? נושאים אלו נחקור בהרצאה.

אודות המרצה:

ד"ר לכימיה בסגל האוניברסיטה העברית בירושלים. מחברת "Molecular Consciousness", ספר פורץ דרך בתחום הקשר בין חומר לרוח שהתפרסם בכמה שפות וקבל שבחים רבים וספר נוסף היוצא לאור בתחילת 2022. נשיאת המכון הבינתחומי למדע ותודעה

לאונרדו דניאל

leonardo.abeles@gmail.com

המורפולוגיה של הרגשות -

מה צורת האצבעות מספרת על עולמכם הפנימי

תסתכלו על האצבעות בכפות הידיים שלכם. לכל אצבע גמישות, אורך,צורה, עובי ולפעמים נטייה לימין או לשמאל. המבנה והצורה של הידיים והאצבעות, או במילים אחרות, המורפולוגיה, אוצרת בחובה את סודות הנפש שלכם והחוויות המעצבות של הילדות ואולי, גם של חוויות מחיים קודמים. בהרצאה מרתקת ופוקחת עיניים זו נדבר על התסמונות האישיותיות העיקריות שבאות לידי ביטוי באצבעות הידיים ועל חוויות הילדות שעיצבו אותם, ואיך כהורים עלינו להתנהג כדי לאפשר לילדינו חיים של העצמה ואושר בכדי למנוע סינדרומים רגשיים כאלה בבגרותם. ההרצאה מבוססת על מחקר כירולוגי בן 40 שנה שבוצע על ידי ד"ר ארנולד הולצמן – ממציא הכירולוגיה הפסיכו-דיאגנוסטית ושתוקפה ב-3 מחקרים שונים לאורך השנים.
בין היתר נדון בהרצאה באתיולוגיה ובאבחון של סינדרום חסך בדמות אב באצבע המורה והשפעותיו על הביטחון העצמי של הילד, הזהות הכוזבת מול רצונות האמא של אצבע הזרת, איך נאמנויות חצויות באצבע האמה גורמים לרגש של ריקנות בחיים, מה היא "בעת האני" ואיך מזהים זאת באופן מחיאת כפות הידיים, האישיות הסכיזואידית וביטויה בכף היד, והאגודל המתנתקת ומשמעותה בקבלת החלטות בחיים.

אודות המרצה:

מומחה בינלאומי לכירולוגיה אישיותית -אבחונית וטיפולית, מחבר ספר ההעצמה האישית Mastering Change שהתפרסם בארה"ב ותורגם לספרדית לשיווק בספרד בשם Dominar los Cambios

לאונרדו מתמחה באבחון של ייעודו האישי והמקצועי של האדם באמצעות אבחון כירולוגי של כפות ידיו וכן טיפול פיזי והעצמה רגשית תוך שילוב של כלים אבחונים וטיפוליים כמו NLP, ביופידבק, סו-ג'וק רפואה קוריאנית, ניקוי רגשות כלואים מגילגולי חיים קודמים ועוד. יליד אורוגואי, ובגיל 14 עלה ארצה. במשך 11 שנה עבד בחברות הייטק בארץ ובאירופה והוא בעל תואר שני בניהול פרויקטים מטעם אוניברסיטת לה סליה בברצלונה. בשנים 2004-2011 עבד בספרד ובהולנד והיה מרצה באוניברסיטה בברצלונה לתלמידי תואר שני. במהלך עבודתו בחברות היי טק גילה את ייעודו האמיתי – לעזור לבני האדם לגלות את ייעודם הם, להעצים אותם ולעזור להם למצוא את דרכם הפרטית אל האושר. כיום יש לו קליניקה פרטית בראשון לציון ועובד עם חברות כמאבחן אישיותי של מועמדים לתפקידי ניהול. עדיין מחפש אהבה, אבל הדרך לשם לא פחות מרגשת מהיעד.

בודהי דנה

info@buddhi.co.il

המדע מאחורי הטנטרה הרוחנית

בהרצאה הקצרה הזו אני הולך לדבר להראות לכם איך להשפיע על תהליכים ביו-כימיים במוח שקשורים לאורגזמה ויתנו לכם יותר אנרגיה ביום יום ואני אדבר על איך להניע את האנרגיה המינית בגוף כדי לחוות אורגזמות בכל הגוף. ההרצאה בעלת פוטנציאל לשנות את כל תפיסת עולמכם לגבי המין.

אודות המרצה:

Buddhi dana
מורה בין לאומי לטנטרה ויוגה, מקים בית הספר Tantra Therapy. מנחה סדנאות בארץ ובעולם, מורה ב - ISTA בית הספר הבין לאומי לאומניות המקדש ומאמן לאינטימיות מעצימה. בעל ניסיון רב בשדה המיניות בארץ ובעולם ואחד מהמובילים והחלוצים בתחום. אני מלמד גברים מכל העולם לעבוד עם האנרגיה המינית שלהם כדי להגיע להגשמה רוחנית ומימוש עצמי בעולם, לחוות אורגזמות עמוקות ומלאות ולהגיע לעומקים חדשים בחייהם המיניים והאינטימיים.

ארז בטאט

aerez.batat@crimultiverse.com

סודות הזמן – רמזים לפתרון חידת התודעה

הרצאה זו תעסוק בחידת התודעה והקשרה לתעלומת הזמן. נתחיל בניסיון להבין מהו הזמן וכיצד הוא נוצר. נדבר על קוטביות הזמן והקשרה למנגנון הדמיון, ההיגיון והזיכרון, וכן על תפקידו של הזמן ביצירת מצבי קצה תודעתיים כגון אוטיזם, שטיון, סכיזופרניה וכדומה.

אודות המרצה:

ארכיטקט תוכנה ומומחה ביטחון מידע בהכשרתו, שירת בתפקידי מפתח בחברות מובילות בעמק הסיליקון לפני שפרש על מנת להתמקד בחקר התודעה. אוטודידקט המתמחה בחקר הזמן ובמיפוי מנגנון השכל האנושי. מייסד המכון לחקר התודעה במדינת וושינגטון שבארה״ב.. מחבר הספר It’s About Time ותאוריית קוטביות התודעה, הממחישה כיצד משפיעה תחושת הזמן על הדמיון, ההיגיון, הזיכרון והקלט החושי. מתמחה בהשפעת חומרים משני תודעה על תפיסת המציאות, ובמיוחד קנאביס ותפקידו ככלי לחקר התודעה. כמו כן מתמחה ומלמד את תורת עץ החיים כמפת התודעה האנושית.

ד"ר אלה שיימן 

ella@void2life.com

חקר חוץ גופי- חקר היקום ומעבר לו

לפני שנים רבות, ניצבו בפני ההמון המפקפק מספר חוקרים נועזים אשר חצו את באוקינוס של לא נודע על מנת לגלות ארצות חדשות. חוקרים אלו נתקלו תמיד בשאלות כדוגמת: ״לשם מה?״ ו-״מה חסר לכם כאן, בעולם הישן?״. היו גם אלו שהזכירו את הסכנות האורבות בדרך, אך שום דבר לא הניע את חוקרינו האמיצים לצאת אחר קריאת ליבם ולגלות את ה״עולם החדש״ שאם הזמן גם הוא נעשה מוכר וידוע.
כיום, גם אנחנו ניצבים בפני ״האוקינוס״ הלא נודע של עולמות חדשים. אנו, אלה ששומעים את הקריאה הפנימית לצאת ולחקור, לא נבהלים מהאתגרים ומחפשים את הדרכים שבעזרתן ניתן לצאת ולגלות עולמות חדשים ולפתוח אותם בפני האחרים. ובכך תעסוק הרצאה זו.

אודות המרצה:

רופאה ווטרינרית במקצועה ופיה בעלת תואר דוקטור, בעלת ניסיון בחברות הזנק ועברה במהלך חייה מסע רוחני משלה. מעבר לרצון התמידי שלה ללמוד את הנושאים המדעיים היא גם ביקרה בחלק מגלגוליה הקודמים, הכירה את המשפחה הנשמתית שלה ואף מתמקצעת בתחום החקר החוץ גופני.

ד"ר אורי בן יעקב

uriby@kinneret.ac.il

עקרונות היסוד של הבריאה

בהתבוננו בבריאה, אנו מזהים עקרונות יסודיים, אוניברסליים, קבועים ונצחיים, המצויים בבסיס של כל תופעה או תהליך, בין אם זה בעולם הטבע או בעולם הדרמות האנושיות – עקרונות קוסמיים ראשוניים, תקפים הן לעולם הטבע הגשמי והן לעולם החיים. בשונה מהחוקים של מדעי הטבע, שהם כללים סיבתיים וכמותיים, אשר עשויים בכל רגע להשתנות בגלל שמישהו גילה משהו חדש, העקרונות הקוסמיים הם תהליכיים, קבועים ונצחיים. במקרים רבים קל לזהות בחוקים של מדעי הטבע שהם בעצם מקרה פרטי של עקרון קוסמי. בשונה מהחוקים של מדעי הטבע, המאפשרים את קידום והתפתחות הטכנולוגיה אך אינם תורמים לְקידום האנושי, העקרונות הקוסמיים יש בהם כדי להיות ציוני דרך, קווים מנחים לחיים, מעין "מפת דרכים", כדי שנוכל להשתמש בהם ולנהל את חיינו ולמלא את תפקידנו בבריאה בצורה המיטבית.
העקרונות האלה מצוינים ע"י מספרים, כי כמו שלימד פיתגורס, למספרים יש קיום עצמאי משל עצמם, עם משמעות פנימית עמוקה, והם מאבני הבנין היסודיות של הבריאה. בהרצאה אציג, ככל שייתן הזמן, את עקרון האחד, עקרון השניים ועקרון השלוש, עם דוגמאות וההתיחסות שלהם לחוקים של מדעי הטבע. 

אודות המרצה:

ד"ר לפיסיקה (Ph.D. 1992, האוניברסיטה העברית), מרצה בכיר בביה"ס להנדסה במכללה האקדמית כנרת. אני רואה את עצמי "פיסיקאי רוחני". הענין שלי בפיסיקה היה היסודות של הבנת היקום, אבל למעשה מה שביקשתי הוא העקרונות החלים על כל הכלול ביקום ובבריאה, עולם הטבע והעולם האנושי, עד לרמה הגבוהה ביותר, ואיך ליישם אותם בחיי אנוש, קודם כל בחיי. מזה מעל 40 שנה אני במסע של התפתחות אישית ורוחנית, הן במחקר ופיתוח רוחני אישי והן במחקר העקרונות הבסיסיים של היקום והבריאה.
בשנים האחרונות אני שואף למזג נתיבים אלה במחקר, להיכנס לשורשי העקרונות האוניברסליים הראשוניים, ולאופן בו ניתן להנגיש אותם כידע יישומי רלוונטי וחיוני לחיי האדם המבקש להתפתח רוחנית. 

שי זכאי

eco.art.center@gmail.com

ישויות אור במרחב החיצוני והפנימי

ישויות אור הן בד"כ סימן להתרחשות אנרגטית בעלת עוצמה או מקום בעל איכויות ותדרים גבוהים. אדבר על צורות שונות – דסקיות, ספירלות, תולעי אור, ושערות אור ועל מופעים של ישויות אור – בקבוצות, סוגי תנועות, גדלים שונים ועל מקומות שניתן לרוב לראותן – מערות, טבע לא מופרע, בביתכם. אתאר כיצד ניתן לתרגל, על מנת לראות אותן, ומתי. מהן המשמעויות האפשריות להופעתן? וכיצד ניתן לתרגל הווייה של ישויות אור בתוכנו. במהלך ההרצאה, נקרין סרטון קצר של ריקוד שלי עם ישויות טבע

אודות המרצה:

אמנית אקולוגית רב תחומית, צלמת חוקרת, מטפלת הוליסטית ובשיטת 'אילן לב', מנחת סדנאות לריפוי דרך דמיון מודרך, וגוף ותודעה. מייסדת האמנות האקולוגית בישראל, ומהחלוצים בעולם, מנהיגה סביבתית, מרצה ומנחה סדנאות וקורסים אקדמיים ואחרים בטבע. תחום התמחותה 'פיתוח חשיבה יצירתית למען הסביבה', ועוררות של תקשורת קדומה שבין אדם וטבע שנעלמה. זכאי פיתחה את שיטת "נוכנות" (נוכחות התבוננות) במשך כשלושים שנים של חיים ביער, עבודה ויצירה עם הציבור. היא גם מחברת ספרים וביניהם: 'תמונת אשה', 'תווי יער- הספרייה'. בעלת תואר שני ב"אמנות ומדיניות סביבתית" ותואר ראשון בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בוגרת מכללת הדסה לצילום וסדנאות והשתלמויות רוחניות במגוון שיטות וביניהם - תטא הילינג, Rebirthing, גיאומניה, מדיטציות קוואן אום זן ושיטת המסע. הקימה חמש קבוצות אקולוגיות, וביניהן - "פורום ישראלי לאמנות אקולוגית" לפיתוח שיתופי פעולה בין אמנים ומדענים הפיקה ואצרה אירועים וכנסים להעלאת מודעות סביבתית באמצעות אמנות. יצירותיה של שי הנם פרי מחקרים סביבתיים הפורצים את גבולות האמנות לשיח עם שדות מגוונים כגון - תדרים, סביבה וחברה. פעולת האמנות שלה היא אקטיבית, תהליכית, וממשיכה להשפיע על הצופה גם לאחר שסיימה לנסח אותה. הוידיאו ארט האחרון שיצרה, חושף ישויות טבע הנמצאות בסביבתה. שי זכאי הציגה את יצירותיה בלמעלה מתשעים תערוכות בארץ ובעולם, יצירותיה נמצאות באוספים מוזיאליים, ציבוריים ופרטיים. ב-2006 בחר בה המגזין דה מרקר כאחת מ-40 הנשים המובילות שינוי חברתי בישראל. ב-2009, אתר גוגל Google Earth בחר בה ובפרויקט "נחל בטון, 1999-2002" כאחד מ-20 הפרויקטים החשובים בעולם בתחום אמנות אקולוגית, והיחיד מהמזרח התיכון. מסלול השיקום שטוותה בנחל -מופיע במפות הרשמיות של מדינת ישראל.

ד"ר שלום סרברניק 

shalomsrebrenik@gmail.com

השילוב בין החוק השני של התרמודינמיקה לבין השאיפה לשלמות

מהות החומר בפיזיקה מאוד דומה לתפיסה הקבלית. בבחירה החופשית מתעוררת השאלה הפסיכופיזית. נציג מודל לשילוב. יש בעיה דומה בפיזיקה. מחד החוק השני של התרמודינמיקה, מאידך ראיות על שלמות. באדם בחלקיקים .ראיות על תכנון. נציע פתרון דומה.

אודות המרצה:

דוקטור בכימיה תיאורטית מהטכניון בחיפה, בסיום לימודיו עבד במחקר בקנדה מספר שנים. עם שובו ארצה עסק במחקר באוניברסיטה העברית, ובהוראה בביה"ס הגבוה לטכנולוגיה. במקביל נטל חלק חשוב בהקמת אגודת "ערכים" בה הוא פעיל עד היום, בהרצאות בסמינרים בארץ ובחו"ל. עוסק מזה שנים רבות בפיתוח תיאוריה בפסיכולוגיה המבוססת על עקרונות היהדות. במסגרת זו יצאו עד כה שני ספרים "Beyond Your Ego" (בשיתוף עם ד"ר מישל) ו"הכמיהה אל המעמקים" (בשיתוף עם רמי פלר). כן פרסם כ-20 מאמרים ועוסק היום בחקר האבולוציה עם פרופ' אורבך.

שירה גולן 

shiragoodmusic@gmail.com

זמרת נשמה - מוסיקה לשלום פנימי וחיצוני, העצמה, אחדות ודו-קיום, עברית וערבית

אודות המרצה:

 יזמית של ארועים מוסיקליים ומעגלי שירה מקודשת למען אחדות וקירוב לבבות, לומדת וחוקרת מוסיקה ערבית ושירה ערבית קלאסית. שרה ומשתפת פעולה עם המטפל הרוחני ד״ר נאדר בוטו, בכנסים וארועים להתפתחות אישית ולחיבור בין גוף נפש ותודעה. מוסיקאית מובילה בפסטיבל הנשים ״שאקטי בי״, שרה עם ״נשים עושות שלום״, (ארגון נשים ואמהות עצום למען שלום), לוקחת חלק בארועים ובפעילויות להתעוררות לעידן החדש. בעלת שני אלמובים של מוסיקה מקורית ״האדם והאור״׳ ו״אשה שלמה״, בהם היא מדברת את שפת האהבה והרוח, וגם חושפת דואטים בשפות עברית וערבית, ומשתפת פעולה עם זמרות ואנשי רוח מהמגזר הערבי. מופיעה בארץ ובעולם.

ד"ר יוסף סגמן 

yosef@void2life.com

מריק לחיים

קיומו של חומר יש מאין, חוץ היקום, מעבר לא רציף בין כוכבים, יקומים וזמנים והקשר לחזון העצמות היבשות 

אודות המרצה:

ד"ר למתמטיקה ויזם של מספר חברות הזנק בתחומים מגוונים, ובנוסף איש רוח המחפש כל חייו תשובות לשאלות שעד כה לא נענו בצורה מספקת.

איילת אידלברג

ayelete@hotmail.com

מסע הנשמה - בין העידנים והעולמות

האם יש לנו נשמה? מאין היא באה ולאן היא חוזרת? האם המקריות שולטת בעולמינו או אולי יד תבונית מכוונת? על הפיכתו של הידע הנסתר לגלוי, דמוקרטיזציה של הידע המיסטי והחיבור שבין תורות המזרח והמערב. שורשיו של העידן החדש בתחילת התפוררותן של הדתות הגדולות בסוף המאה ה-19. התפוררות שאפשרה לאלה שאינם הולכים בתלם הדתי יצירת תנועות רוחניות חדשות. ידע מתקדם אודות עולמינו החל להגיע בתקשורים ואיתו תובנות וגילוים לא מוכרים. על עוצמתנו, על מרחבי ההוויה ועל פשר הקיום.

אודות המרצה: 

אנתרופולוגית, חוקרת תרבויות ודתות של מזרח אסיה. מרצה, כתבת וצלמת. מדריכת טיולים לארצות מזרח אסיה, בהן גרה, טיילה, עבדה ולמדה שנים ארוכות. למדה לתואר ראשון באנתרופולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטת ת"א, ולתואר שני במדעי הדתות באוניברסיטת ת"א. משלבת את ידע הבודהיזם וההינדואיזם ממזרח אסיה עם תורות מודעות ותורות נסתר מהמערב. מנחת קבוצות מדיטציה ומודעות רוחנית. עורכת מסעות בעולם הרוח ובעולם החומר.

אילנה רוגל

limor@migdalor.net

ארבעת הקטגוריות מהן מורכבת ה׳רוח׳ בכל חומר: חומר אפל, אנרגיה מוארת (אפלה), אתר, אנטי חומר

ההרצאה תתמקד בתודעת הרוח ״בכל חומר״ המהווה בסיס ליצירת מסה ואל-מסה, כבידה ואל-כבידה התלויים ״במצב הרוח״ בכל רגע נתון של זמן. זהו התוכן הגולמי המשליך על כוח משיכה/דחיה.
המטרה- לעורר ידיעה פנימית כיחידת כוח התנעה שנועדה מראשית-בראשית לממש חוזה נשמה מעבר לאופק הנראה לעין.

אודות המרצה:

נטורופתית מומחית בתזונה. בעלת ידע נרחב בדיסיפלינות הנקשרות להיבטים רפואיים פיזיולוגיים ומטאפיזיים. אילנה רוגל, מייסדת מרכז מגדלור, מנחה קורסים במטפיזיקה. אילנה מתקשרת וחוקרת תודעה. מחברת סדרת האנציקלופדיות - על רוח וחומר 2007, על סדר אקראי מופתי 2011, על אותות ואותיות 2012, על המוח ביקום ובקיום (5 כרכים) 2016 ועל התיאוריה של הכל מ-2016 ועד היום (עד כה 4 כרכים).

אבי לייב, פרופסור למדע באוניברסיטת הרווארד

aloeb@cfa.harvard.edu

פרויקט גלילאו: האם אנו העוגיות החדות ביותר בצנצנת שביל החלב?
החיפוש אחר חיים מחוץ לכדור הארץ הוא אחת המחקרים המרתקים ביותר במדע. רמזים נסיוניים ראשונים זוהו בקרבת כדור הארץ בדמות העצם הבין -כוכבי יוצא הדופן אומואמואה. הציוויליזציה שלנו תתבגר ברגע שנברר מי מתגורר ברחוב הקוסמי שלנו על ידי חיפוש עם הטלסקופים הטובים ביותר שלנו אחר הבזקים אלקטרומגנטיים יוצאי דופן, זיהום תעשייתי של אטמוספרות פלנטריות, אור או חום מלאכותי, פסולת חלל מלאכותי או משהו בלתי צפוי לחלוטין. "פרויקט גלילאו" שהוכרז לאחרונה מוביל את הגבול החדש של "ארכיאולוגיה בחלל" בחיפוש אחר שרידים טכנולוגיים מחוץ לכדור הארץ. ההרצאה תכלול תכנים מהספר שלי "חוצן", וכן ספר הלימוד "החיים בקוסמוס", שניהם התפרסמו בשנת 2021. חומר קשור הופיע בפרשנויות השבועיות שלי ב- Scientific American. 

אודות המרצה:

אברהם (אבי) לייב קיבל דוקטורט בפיסיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים בישראל בגיל 24 (1980-1986), הוביל את הפרויקט הבינלאומי הראשון שנתמך על ידי יוזמת ההגנה האסטרטגית (1983-1988), ולאחר מכן היה חבר לטווח ארוך ב- המכון ללימודים מתקדמים בפרינסטון (1988-1993). לייב כתב 8 ספרים, כולל לאחרונה, חוצנים (Houghton Mifflin Harcourt, 2021) וכ -800 מאמרים (עם מדד h של 117) על מגוון רחב של נושאים, כולל חורים שחורים, הכוכבים הראשונים, החיפוש אחר חיים מחוץ לכדור הארץ ועתיד היקום. לייב הוא מנהל המכון לתיאוריה וחישוב (2007-היום) במרכז הארוורד-סמיתסוניאן לאסטרופיזיקה, ומשמש גם כראש פרויקט גלילאו (2021 עד היום). הוא היה היושב ראש הכי ממושך במחלקה לאסטרונומיה של הרווארד (2011-2020) ומנהל מייסד יוזמת החור השחור של הרווארד (2016-2021). הוא חבר של האקדמיה האמריקאית לאמנויות ומדעים, החברה הפיזית האמריקאית והאקדמיה הבינלאומית לאסטרונאוטיקה. לייב הוא חבר לשעבר במועצת הנשיא ליועצים למדע וטכנולוגיה (PCAST) בבית הלבן, לשעבר יו"ר מועצת המנהלים לפיסיקה ואסטרונומיה של האקדמיות הלאומיות (2018-2021) וחבר כיום במועצה המייעצת עבור "איינשטיין: דמיינו את הבלתי אפשרי" של האוניברסיטה העברית. הוא גם מכהן כיו"ר הוועדה המייעצת ליוזמת הכוכבים פורצת הדרך (2016 עד היום) ומשמש כמנהל תורת המדע של כל היוזמות של קרן פרס פריצת הדרך. בשנת 2012, מגזין TIME בחר את לייב כאחד מ -25 האנשים המשפיעים ביותר בחלל ובשנת 2020 נבחר לייב בין 14 הישראלים מעוררי ההשראה בעשור האחרון.

לרכישת הקלטות כנס מדע ותודעה ה-12"סודות היקום"

אימייל:
שם:

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.